Evropa sice hoří od džihádu, ale EU chce chránit občany před vánočními svíčkami

EU chce chránit spotřebitele před riziky vyplývajícími ze svíček. Obvyklou kritikou EU je, podle německého Die Welt, že se někdy svými regulačními opatřeními nemístně a hluboko vměšuje do každodenního života evropanů.

Tomáš Haas

Tomáš HaasBrusel se tomuto nařčení brání a označuje je za falešný obraz. Ale další a daší evropské předpisy, včetně tohoto nejnovějšího, se dají vnímat jako jeho potvrzení.

Podle zpráv tisku se nové nařízení týká bezpečnosti svíček a má chránit evropské spotřebitele před různými nebezpečím a riziky, hrozícími spotřebitelům z používání svíček“, cituje nové nařízení EU německý „Bild“ .

Nařízení, které má 4 stránky a 5 stránek příloh, popisuje do posledního detailu bezpečnostní předpisy a požadavky pro použití svíček, svíček v nádobách, svícnů a příslušenství.

Podle magazinu „Bild“ předpisy stanoví mimo jiné, že „svíčky musí během použití stabilně hořet“, riziko spálení plamenem svíčky dotekem musí být „tak nízké jak je jen možné“ a plamen smí dosáhnout „jen maximální povolené výšky“. Stejně jsou stanovany parametry emise sazí.edseda klubu poslanců CDU/CSU v Evropském parlamentu, Herbert Reul, ostře kritizuje regulační činnost Evropské komise: „Zatímco Evropská unie je v plamenech hluboké krize, se Komise vesele věnuje každému bezvýznamnému nesmyslu.

Já bych si dovolil s panem europoslancem nesouhlasit. Myslím, že vzhledem k tomu, že Komise řeší závažné otázky evropské společnosti a svých členských států stejně kvalitně a úspěšně, jako zakřivení banánů a emise sazí ze svíček v nádobách, bylo by možná lepší, kdyby se věnovala jen těmto otázkám a nesnažila se nařizovat používání biopaliv, regulovat obsah uhlíku v atmosféře, zachraňovat nás před finančními problémy Eurozóny a Ukrajinských oligarchů.

A hlavně se nesnažit řešit další v této chvíli aktuální problém který sama, podobně jako ty výše vyjmenované, sama způsobila – uprchlickou krizi.

I tady se Unie snaží napravovat své chyby jejich opakováním na stále větší škále.

Zůstaňte prosím, až do svého rozpuštění, soudruzi lidoví komisaři, u těch svíček.


Zdroj.