V Německu chtějí zakázat nošení burky a nikábu

BERLÍN | V muslimských zemích se burka a nikáb používá u žen na zahalení jejich tváře. Pro evropskou kulturu to však vůbec není typické. Němečtí politici z vládních stran chtějí prosadit zákaz jejich nošení, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSpárvy.sk.

Ilse Aigner | foto:  welt.de

Ilse Aigner | foto: welt.de„Zahalování nepatří do naší kultury a odporuje to i naší představě o rovnoprávném postavení žen. Spolkový sněm by měl příslušný zákon schválit co nejrychleji,“ řekla pro německý deník Die Welt bavorská ministryně hospodářství a jedna z předních představitelek bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Ilse Aigner. „Jde tu mimo jiné i o jednoduchý vzájemný kontakt, který je při naší běžné komunikaci potřebný,“ dodala.

„Když jsem byla v Íránu, podřídila jsem se tamním zákonům a nosila jsem na hlavě šátek,“ pokračuje Aigner. Takže totéž by podle ní měli udělat i arabské ženy přicházející do našeho prostředí. „Abychom tedy prokázali naše vlastní hodnoty založené na křesťanském světonázoru,“ míní. A byť v Německu je církev oddělena od státu, Aigner v tom nevidí žádný problém. Spíše naopak.


Reklama: