Střelba v Kalifornii: 14 mrtvých a 17 zraněných. Vrazi jsou známí

SAN BERNARDINO | Při střelbě tří útočníků v zařízení sociálních služeb pro lidi s vývojovými poruchami v kalifornském městě San Bernardino zahynulo ve středu 14 osob a 17 dalších utrpělo zranění. Informuje o tom v noci na dnešek agentura Reuters s odvoláním na místní úřady a policii.

https://youtu.be/EqBXKBkc5KM

Jak dále informuje TASR na webu Teraz.sk, tak trojice dobře vyzbrojených osob ve vojenském oblečení vešla do objektu sociálních služeb ve středu dopoledne místního času (20:00 SEČ) a spustila palbu. Ze zařízení údajně odjeli ve sportovním voze černé barvy.

V místnosti, kde útočili, se v té době měly nacházet stovky lidí. Několik hodin po dopoledním útoku spustila policie na jiném místě vzdáleném několik kilometrů od místa incidentu střelbu na černé vozidlo SUV, v němž se měly nacházet dva podezřelí.

Šéf policie v San Bernardinu Jarrod Burguan na tiskové konferenci oznámil, že při přestřelce zemřeli dva podezřelí – muž a žena. Po posledním útočníkovi pátrá policie a v lokalitě několik kilometrů od tragédie prohledává dům po domě. „Úřady nařídily uzavření místních škol, budov samosprávných orgánů a úřadů. Nemocnice jsou ve stavu bezpečnostní pohotovosti,“ uvedl pro Reuters šéf policie Burguan.

Reklama: