IS zveřejnil video s vraždou muže označeného za ruského špiona

RAKKA | Na zveřejněném videozáznamu rusky mluvící bojovník IS vyhrožuje útoky Rusku a ruskému prezidentovi Vladimiru Vladimiroviči Putinovi, kdy následně pak údajnému špiónovi podřízne hrdlo a uřízne hlavu od těla. Informuje o videu s muslimským prasetem TASR na webu Teraz.sk.

Muslimské prase

Muslimské praseTeroristická skupina Islámský stát (IS) zveřejnila včera na internetu videozáběry zachycující údajnou vraždu muže, kterého označuje za ruského špiona působícího v Sýrii a Iráku od loňského roku. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na zprávu specializované monitorovací skupiny SITE.

Na zveřejněném videozáznamu je vidět sedícího muže v oranžové kombinéze, který hovoří o tom, jak se nechal naverbovat ruskými zpravodajskými službami. Následují záběry z jiného místa, kde se rusky mluvící bojovník IS vyhrožuje útoky Rusku a ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, kdy pak údajnému špiónovi podřízne hrdlo a oddělí hlavu od těla.Podle Reuters jde zřejmě o první případ, kdy IS tvrdí, že měla ruského zajatce. O případném zadržení ruského občana touto skupinou zatím neinformovala ani Moskva. Jako místo vzniku aktuálního videozáznamu, jehož pravost podle Reuters zatím nebylo možné ověřit, SITE označuje provincii Rakka, známou jako hlavní bašta IS na severu Sýrie.

Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) se k záležitosti odmítla vyjádřit a žádné prohlášení zatím nezveřejnilo ani ruské ministerstvo zahraničních věcí.