Kdy se Erdogan zastřelí? Všechny tři cesty ropy Islámského státu vedou do Turecka. Bombardování radikálně snížilo jejich příjmy

MOSKVA | Seskupení Islámský stát (IS) využívá k zločinnému obchodu s ropou nejméně 8,5 tisíc autocisteren a převáží denně až 200 tisíc barelů ropy do Turecka, prohlásil náčelník Hlavní operativní správy Generálního štábu RF Sergej Rudskoj. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Recep Tayyip Erdoğan - nečistý teroristický vepř

Recep Tayyip Erdoğan – nečistý teroristický vepřTurecký teroristický diktátor Recep Erdogan tento týden vyzval Ruskou federaci, aby své tvrzení, že ropa ukradená IS na území Sýrie končí v Turecku, doložili důkazy. S tím, že to není pravda a pokud ano, že abdikuje. Kdy podá demisi prašivý turecký pes Erdogan?

„Podle těch nejskromnějších odhadů tvořily příjmy teroristů ze zločinného byznysu nejméně 3 miliony USD denně.“ Útoky ruského letectva v Sýrii umožnily snížit příjmy Islámského státu z nelegálního prodeje ropy na polovinu, na 1,5 milionu USD denně.

Trasy kudy proudí ropa od IS do Turecka

Trasy kudy proudí ropa od IS do Turecka


„Za dva měsíce zaútočili ruské vzdušné a kosmické síly na 32 komplexů a 11 rafinerií ropy IS v Sýrii,“ oznámil na brífinku náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov.

„Ruské vzdušné a kosmické síly útočí na místa, kde se skladují, zpracovávají a přepravují ropné výrobky. Za dva měsíce bylo v důsledku úderů ruského letectva zlikvidovaných 32 komplexů zpracovávajících ropu, 11 rafinerií ropy, 23 stanic přečerpávacích ropu. Bylo zlikvidováno 1 080 cisteren, převážejících ropu. Umožnilo to snížit zisky z nezákonně těžené ropy v Sýrii téměř o polovinu,“ řekl Antonov.

Podle jeho slov dostávají teroristé nadále finanční a materiální podporu od řady států včetně Turecka. „Po přejezdu syrsko-turecké hranice jedou cisterny Islámského státu (IS) s ropou do tureckých přístavů a ​​ropa se pak převáží loděmi do třetích zemí na zpracování,“ prohlásil ve středu náčelník hlavní operační správy Generálního štábu OS RF Sergej Rudskoj.

Jako důkaz předložilo MO RF na briefingu satelitní fotografie, na kterých jsou podle slov ruských vojenských představitelů zobrazeny kolony autocisteren jdoucí z území kontrolovaných IS do Turecka. „Na fotografii pořízení 16. listopadu vidíte koncentraci až 360 autocisteren a nákladních automobilů v bezprostřední blízkosti syrské hranice. V kvadratu B je až 160 autocisteren, které právě prošly hranici. Směrem kontrolního stanoviště v kvadratu A jede k syrské hranici kolona, ​​kterou tvoří 100 vozidel,“ řekl Rudskoj.

„Pomocí prostředků kosmické rozvědky je spolehlivě zjištěno, že po průjezdu hranice míří cisterny a nákladní automobily s ropou do přístavů, kde jsou specializované přístaviště pro tankery. Část ropy se překládá na lodě a odváží se na zpracování za hranice Turecka,“ dodal.