Komunista Ransdorf zadržen švýcarskou policií

PRAHA – CURYCH | Komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa zadržela švýcarská policie v bance v Curychu spolu s dalšími třemi osobami ze Slovenska. Informaci přinesla Tisková agentura Slovenské republiky TASR na svém webu Teraz.sk.

Miloslav Ransdorf |foto: youtube.com

Miloslav Ransdorf |foto: youtube.comPolicie měla zadržet skupinu lidí, kteří se údajně v bance pokusili o podvod s penězi. Mluvčí policie v Curychu Judith Hoedl zadržení potvrdila. „Vyslechli jsme ho spolu s dalšími třemi muži ze Slovenska. Poté byl vydán státnímu zástupci,“ uvedla.

Co má zadržení těchto osob s případem Ransdorfa společné, zatím není jasné. Další informace o tom, co se stalo a v jaké záležitosti ho vyslýchali, policie neuvedla.Mluvčí českého policejního prezidenta Jana Macalíková uvedla jen to, že česká policie spolupracuje se švýcarskou stranou ohledně pokusu o podvod, kterého se měl podílet i český občan.

Miloslav Ransdorf se podle informací Respektu neozýval svým kolegům už od čtvrtku a dnes ho neviděli ani v kanceláři v Praze, kde měl být. K informaci dosud neposkytlo vyjádření ani ministerstvo zahraničních věcí.

Europoslanec byl ještě včera propuštěn na svobodu. ČTK to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.