V Praze byl založený Vlastenecký institut; Média už šílí

PRAHA | Včera dvě hodiny před polednem byl v Praze zakládajícím výborem založen Vlastenecký institut, který bude rozvíjet euroskeptické myšlenky a nezávisle analyzoval současný politický vývoj. Dále bude sloužit jako protiváha veřejným institucím a organizacím, které jsou financované z Evropské unie a mají sloužit pouze k šíření jednostranné, zkreslené a někdy i lživé propagandy.

Založení Vlasteneckého institutu

Založení Vlasteneckého institutu | foto: facebook.com

Zakládajícími členy Vlasteneckého institutu mimo jiné jsou: Jiří Janeček, Jiří Vítek, Sergey Zaripov, Martin Strnad, Barbora Štěpánková, Dušan Rudecký, Petra Bártová, Mgr. Petr Hannig, JUDr. Vladimír Zavadil, a jiní.„Chceme být protiváhou dnes šířených informací. Média hlavního proudu si nás okamžitě všimla a již včera jsem byl vyzpovídán, co myšlenka založení Vlasteneckého institutu znamená,“ uvedl na veřejném setkání, které informovalo o založení institutu Jiří Janeček, když popisoval zájem Českého rozhlasu.

„Dnes už se propaganda rozjela. Z Českého rozhlasu se mne ptali na to jaký vidím rozdíl mezi vlastenectvím a fašismem,“ popsal další svou zkušenost Janeček s veřejnoprávním rozhlasem, který za Vaše peníze šíří jejich propagandu. Dnešní propaganda vidí ve vlastenectví něco vadného, avšak celé národní obrození, kdy se formovala nezávislost našeho státu, se nesla v rámci vlastenectví. Dnešní propagandě jde o to, abychom nezávislost ztratili, proto vidí i vlastenectví jako závažné.

Každá mince má rub a líc

K tomu, že by se Vlastenecký institut měl stát nějakým ostrovem pravice se Petr Hannig, předseda strany zdravého rozumu, vyjádřil, tak že v zakládajícím výboru je i Jiří Vítek předseda odborové organizace bezpečnostních sborů a dodal: „Jde převážně o zdravý rozum.“

Samotný Jiří Vítek, který je i předsedou stany Patrioti České republiky k tomu dodal: „Ano jsem odborář, ale na druhou stranu, proč musí být odbory levicové. Odbory jsou odbory.“ Na to reagoval Jiří Janeček, že na Pražském magistrátě měl v minulosti na starosti sociální politiku, kdy jeho kolegové jej označovali za sociálně citlivějšího, než jeho sociálně demokratické kolegy.Místopředseda Občanské konzervativní strany Martin Strnad k Vlasteneckému institutu uvedl: „Každá mince má rub a líc. Ten líc vidíme všude, v médiích, politici nám jej předvádějí, ale rub, ten moc vidět není. Budeme se snažit ten rub lidem přiblížit. A forma by měla být trefná, přímá a především asertivní.“

Další ze zakládajících členů Sergej Zaripov uvedl, že co by právník se bude strat o to, aby Vlastenecký institut vstupoval i do legislativního procesu a připomínkoval přijímanou legislativu a nabízel poslancům i pozměňovací návrhy.

foto v galerii: facebook.com

Reklama: