Václav Klaus vydal manuál k pochopení současné migrační krize

PRAHA | Bývalý prezident České republiky Václav Klaus společně s výkonným ředitelem IVK Jiřím Weiglem vystoupí ve středu dne 9. prosince 2015 v 11.00 hodin ve Zlatém salonku pražského hotelu Esplanade na novinářském křtu jejich nové knihy „Stěhování národů s.r.o. – Stručný manuál k pochopení současné migrační krize,“ informují ParlamentniListy.cz

Václav Klaus v Soči

Václav Klaus v Soči


Evropský kontinent, potažmo celá západní civilizace je v současné době konfrontována s krizí nevídaného rozsahu. Vše nasvědčuje tomu, že migrační katastrofa, která se na starý kontinent valí ze zemí rozvráceného Blízkého východu a severní Afriky, bude v příštích měsících a letech dramaticky nabývat na síle. Oproti všem vážným varováním zůstávají evropské elity vůči tomuto problému zcela netečné a pokračují ve svém – běžným občanům nijak neprospívajícím – summitování, které paradoxně posouvá jednotlivé evropské země blíže a blíže vážnému dramatu s nedozírnými a hlavně nevratnými důsledky.

Čím byla tato migrační krize způsobena? Potřebuje vůbec Evropa migranty z jiných světů a proč je jejich zvaní k nám hluboce amorální? Proč se vrcholným byrokratům z EU tato krize vlastně hodí? A co by se mělo stát, aby nedošlo na nejhorší?

Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v nové knize Václava Klause a Jiřího Weigla: Stěhování národů s.r.o. s podtitulem Stručný manuál k pochopení současné migrační krize. Tuto mimořádnou publikaci, která vychází ve zcela mimořádnou dobu, vydává nakladatelství Olympia a svými kresbami ji doplnil známý český kreslíř Jiří Slíva.

Reklama: