Zákaz kouření v restauracích není třeba

Nechápu tuto přebujelou snahu vlády pořád něco zakazovat nebo omezovat. Typickou ukázkou je nekonečná debata o úplném zákazu kouření v restauracích.

senátor Ivo Valenta

senátor Ivo ValentaCopak opravdu nikdo nechápe, že téměř dvě třetiny restaurací jsou buď zcela nekuřácké, případně mají stavebně oddělené prostory pro nekuřáky, a tedy není třeba nic zakazovat, protože každý zákazník má právo volby?

Copak nám začalo být úplně lhostejné, že si stát nemůže jen tak z ničeho nic vzpomenout a říct hospodským, že zásadně mění podmínky pro jejich podnikání a tím třeba ohrozí jejich investice, rodinné úspory nebo stovky zaměstnanců?

Copak jsme natolik nesvéprávní, že potřebujeme všemocný stát, který nám bude stát za zadkem a říkat, co je a není zdravé?

Copak se chceme postupně vracet do komunismu a jako stádo hledět k těm „moudrým“ pražským úředníkům, kteří budou rozhodovat o našich životech? Jsem přesvědčený o tom, že to tak není a že je v naší zemi dostatek aktivních lidí, kteří si takto nenechají svázat ruce i vlastní životy.

Těší mne proto, že se Strana soukromníků ČR jasně postavila proti plošnému zákazu kouření v restauracích a že tak mnozí z nás našli v tomto přesvědčení jasného zastánce.


Reklama: