Podle Miloše Zemana Turecko nepatří do EU a někdy se spíše chová jako spojenec IS

KADAŇ | Turecko by nemělo být členem Evropské unie, uvedl včera prezident republiky Miloš Zeman. Vyjádření zaznělo v poslední den prezidentovy návštěvy Ústeckého kraje při besedě s občany ve městě Kadaň. Informuje Tiskový agentura Slovenské republiky (TASR) na webu Teraz.sk.

Miloš Zeman | foto: hrad.cz

Miloš Zeman | foto: hrad.cz„Turecko je sice členem Severoatlantické aliance (SA), ale někdy se chová spíše jako spojenec Islámského státu (IS),“ řekl Zeman. Nepřímo tak připomněl vyjádření Ruska, které po listopadovém sestřeleni svého letadla tureckou armádou označilo Turecko za hlavního odběratele ropy od IS.

„Nechci komentovat tvrzení, že odebírají ropu od Islámského státu, který ji těží na syrských nalezištích a tím spolufinancuje IS. Turecko nemá rádo Kurdy, kteří v Sýrii a Iráku bojují proti IS, a to je důvod, proč na Turecko hledět s opatrností,“ řekl Zeman, přičemž dodal, že turecký velvyslanec na jeho slova zareaguje zasláním protestní nóty. Nepletl se turecký velvyslanec šel brečet do klína protektorovi SS (Spojené státy) Schapirovi.

„EU chce Turecku poskytnout tři miliardy eur na zadržení uprchlíků, z toho 700 milionů korun přibližně zaplatí ČR. Připomíná mi to , když se před rozpadem římské říše platil tribut barbarům, aby neloupili na jejich území,“ komentoval platbu výpalného pro Turecko, které migranty EU vydírá, prezident Miloš Zeman.


Reklama: