Irák je náš důležitý spojenec. Varoval tak Sergej Viktorovič Lavrov Turecko?

MOSKVA | Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov včera označil Irák za mimořádně důležitého partnera v boji proti terorismu. Sergej Viktorovič to uvedl v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti.

Sergej Viktorovič Lavrov | Foto: Sputnik

Sergej Viktorovič Lavrov | Foto: SputnikRusko je podle Lavrova nadále přesvědčeno, že vytvoření jednotného protiteroristického fronty je dosažitelným cílem. Dodal, že Rusko podpořilo rezoluci Rady bezpečnosti OSN o boji s organizací Islámský stát (IS) a dalšími teroristickými uskupeními v Sýrii a Iráku, kterou připravila Francie i se zapracováním ruských připomínek.

Lavrov zdůraznil, že neexistuje žádná alternativa namísto široké protiteroristické koalice, která by působila na základě mezinárodního práva a pod záštitou OSN. Šéf ruské diplomacie upřesnil, že Rusko při dosahování tohoto cíle spolupracuje i se Spojenými státy.

Sergej Viktorovič uvedl: „Vznik koalice bude možný za předpokladu, že ambice a spory půjdou stranou, vzdáme se praxe dvojích standardů a pokusů využívat teroristy na geopolitické hry.“


Reklama: