Donald Trump: Nechci, aby teroristé používali náš internet

LAS VEGAS | Devět uchazečů o prezidentskou nominaci Republikánské strany se v noci na dnešek setkalo v letošní poslední televizní debatě, jejímž tématem byla otázka národní bezpečnosti a migrační krize. Informovala o tom BBC.

Donald Trump

Donald TrumpJak dále informuje TASR na webu Teraz.sk, tak na stanici CNN, která byla první po útoku v kalifornském městě San Bernardino, kde zradikalizovaný manželský pár zabil 14 lidí, se kromě Donalda Trumpa, Jeba Bushe, Marca Rubia a Tedy Cruze zúčastnili i lékař Ben Carson, guvernér New jersey Chris Christie, guvernér Ohia John Kasichovi, senátor za Kentucky Rand Paul a podnikatelka Carly Fiorina.

V otázce národní bezpečnosti došlo k ostré výměně názorů mezi senátory Tedem Cruzem a Marcem Rubi. Bývalý guvernér státu Florida Jeb Bush, jehož preference podle BBC zaostávají za očekáváními, zase zaútočil na Donalda Trumpa, který se ze všech republikánských kandidátů zatím těší největší podpoře veřejnosti.

„Cestu k prezidentskému úřadu si urážkami nevydláždite,“ řekl Bush na adresu newyorského magnáta , čímž narážel na několik kontroverzních výroků, kterými je Trumpová prezidentská kampaň charakteristická. Kritiku od ostatních republikánských kandidátů si Trump vysloužil zejména za svůj nedávný výrok, že muslimové by měli mít zákaz vstupu do Spojených států.„Nemluvíme tu o náboženství, ale o národní bezpečnosti ,“ řekl tentokrát Trump. Kromě útoků na Trumpa, které však z devíti kandidátů vedl osobně jen Bush, se ostrá výměna názorů rozpoutala mezi senátory Marcem Rubi, Random Paulem a Tedem Cruzem, přičemž v často ostrých slovních přestřelkách čelil Rubio kritice obou kolegů zejména v otázkách národní bezpečnosti a přistěhovalecké politiky.

Ostrou výměnu názorů mezi kandidáty, tak nesouhlasné reakce publika vyvolal další Trumpův výrok, podle kterého by mělo dojít k uzavření internetu, pro teroristy, aby se zastavil nábor nových členů islamistických skupin. „Nechci, aby používali náš internet,“ prohlásil Trump na adresu teroristů.


Reklama: