Etnická čistka a genocida: Turecké jednotky útočí na civilní domy v kurdském městě Silopi

SILOPI | Turecká armáda údajně poslala vojenská vozidla včetně tanků do převážně civilních Kurdy obydlených oblastí. Místní aktivisté zveřejnili děsivé fotografie na sociálních médiích, které mají dokládat genocidu a etnické čistky páchané Turky na Kurdech. Takový je realita v Turecku za vlády diktátora a válečného zločince Recepa Erdogana.

Erdogan do prdele na kopán

Erdogan do prdele na kopán


Demokratická lidová strana (HDP) vydala sérii fotek, na kterých je vidět nájezd turecké armády, informují HlavnéSprávy.sk. Podle HDP vnikli vojáci v části Yenisehir města Silopi do budovy a zbraněmi mířili na lidi.

Turecký zločinecký režim vedl vojenské operace proti civilním obyvatelům kurdského etnika v oblasti od letošního léta. Napětí se hromadí díky likvidaci Kurdské strany pracujících (PKK), kdy tato je cíleně pronásledována tureckým zloičneckým režimem jen proto, že chce na základě charty OSN o sebeurčení vytvoření autonomní kurdské oblasti v Turecku. Boje trvají více než třicet let, ovšem dnešní diktátorské vedení Erdogana je masakrující a tyranské.

„Můžeme říci, že se něco změnilo v posledních několika dnech,“ řekl Harun Ercan, obyvatel kurdského města Diyarbakir. „Dříve tyto operace prováděly speciální turecké jednotky, nyní turecká armáda používá těžké dělostřelectvo a tanky, aby zničili barikádu postavenou Kurdy,“ dodal.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan slíbil, že bude pokračovat v operaci, dokud nebude oblast očištěna od Kurdů, čím se veřejně přiznal k páchání genocidy a etnických čistek, to vše za pochvalného poplácávání Severoatlantické aliance po zádech.

Nurcan Bays, zakladatel politického a sociálního výzkumného ústavu Diyarbakir uvedl: „V případě, že turecký stát chce mír s kurdskými občany, měl by změnit svůj nebezpečný přístup na mír.“ A dodal: „Bohužel, turecký stát se znovu rozhodl vést válku proti kurdskému lidu. Lidé jsou bez vody, elektřiny, potravin, zdravotní péče a mnoho civilistů zemřelo – a státní úředníci říkají, že to bude pokračovat.“