Vladimir Vladimirovič Putin: Evropa se vzdala samostatné zahraniční politiky, část suverenity předala Spojeným státům

MOSKVA | Problém Evropy spočívá v tom, že neprosazuje samostatnou politiku a část své suverenity předala bloku, přičemž dokonce ani ne tak Severoatlantické alianci, jako spíš Spojeným státům, prohlásil ruský prezident Vladimír Vladimirovič Putin. Informuje agentura Sputnik.

Vladimir Vladimirovič Putin - Prezident Ruské federace

Vladimir Vladimirovič Putin – Prezident Ruské federace„Problém Evropy je v tom, že neprosazuje samostatnou zahraniční politiku. Vůbec žádnou,“ řekl Vladimir Vladimirovič v dokumentárním filmu Saidy Medveděvovy Světový řád na televizním kanálu Rossija 1. „V podstatě je to docela normální, když část své suverenity předávají členové vojensko-politického bloku nadnárodním orgánům. Avšak v daném případě nebyla část evropské suverenity předána vlastně Severoatlantické aliance, ale lídru aliance — Spojeným státům“, řekl ruský prezident.

Jako příklad uvedl Putin vstup amerických vojsk do Iráku a připomněl, že tehdy byly Německo a Francie proti, řekli jim ale, že nemají pravdu.

„Ukázalo se, že Chirak, který měl velice blízké, důvěrné vztahy se sunnitskou částí Blízkého východu, už tehdy předvídal jako člověk s encyklopedickými znalostmi, jak to dopadne. A teď to také vyústilo v rozpad států v těch zemích, mělo to za následek, že prosperuje terorismus, že se stává cílem útoků Paříž. Chirak na to myslel už tenkrát a měl pravdu. Stejně jako Schröder,“ zdůraznil Putin.


Reklama: