Policie zadržela ženu, která opakovaně hrozila bombovými útolkmi

BLANSKO | Žena hrozila bombovými útoky na různých místech Jihomoravského kraje, čímž zaměstnávala nejen policisty, ale i dobrovolné a profesionální hasiče, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk o šiřitelce poplašných zpráv.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekZa anonymními e-mailovými hrozbami bombovými útoky v okolí Blanska z uplynulých dní byla žena z Lysice ve věku 43 let, která se jimi chtěla pomstít policistům. Důvodem byly jejich aktivity vůči ní v souvislosti s jejím drobnými přestupky v občanském soužití.

Její hrozby si 9. prosince vynutily evakuaci téměř sto úředníků z Městského úřadu v Boskovicích. Objektem hrozeb byla o šest dnů později i jedna z boskovických restaurací, opět tamní Městský úřad či Střední škola gastronomická v Blansku, kterou muselo opustit více než 300 žáků a pedagogů.

Ženě hrozí dva roky vězení a policie požádala o uvalení vazby na její osobu. Sice se jedná o částečně psychicky narušenou osobu, ale podle odborníků na duševní zdraví je trestně právně odpovědná a byla si vědoma, co svým jednáním činí. Také bude muset uhradit náklady s bezpečnostními akcemi, které vyvolaly její vyhrůžky.


Reklama: