Spojené státy odložily otázku o odchodu Asada na dobu neurčitou

WASHINGTON | Přestože kancelář prezidenta Obamy nadále prohlašuje, že prezident Sýrie Bašár Asad musí být zbaven své funkce, v kuloárech Bílého domu se přiklánějí k jiné strategii. Informují hlavnésprávy.sk o článku The Washington Post.

Bílý dům s černým šaškem jako obyvatelem

Bílý dům s černým šaškem jako obyvatelemPodle této strategie Asad zůstane ve funkci tak dlouho, jak dlouho to bude potřebovat svět k tomu, aby se spojil proti globální hrozbě IS, píše The Washington Times. Zase jendá odporná americká zvrhlost, jak zneužívat lidi. Ovšem toto je americký sen, který ruský medvěd s podporou čínského draka rozšlápnou jako mravence.

Jak tvrdí analytici, nová pozice Spojených států (SS) se stala očividnou minulý týden v OSN, když SS podpořily rezoluci Rady bezpečnosti o mírové normalizaci, v jejíž jméno Asada vůbec nefigurovalo.

„Bylo to přijato jako kapitulace Obamovy vlády před požadavky Íránu a Ruska, které trvají na tom, aby prezident Sýrie zůstal u moci i v dohledné budoucnosti,“ píše vydání amerického deníku.

„Bílý dům si spočítal, že spolupráce se syrským prezidentem je menším zlem ve srovnání s alternativními variantami jako konfrontace s Ruskem kvůli Asadovi nebo vstup těžkých amerických vojsk k pozemní válce proti IS,“ cituje vydání šéfa Centra blízkovýchodních výzkumů na univerzitě státu Oklahoma Joshua Landise.


Reklama: