Tornáda pustošila jih Spojených států. O život přišlo nejméně jedenáct lidí

HOLLY SPRINGS | Nejméně jedenáct lidí zahynulo během silných bouřek, které ve čtvrtek zasáhly jih Spojených států. Podle místních bezpečnostních úřadů situaci způsobil výskyt bouřek typických pro jaro, které se smísily s neobvykle teplým počasím a vytvořily tak v době Vánoc vzácné tornáda.

Ilustrační snímek | foto:  usatoday.com

Ilustrační snímek | foto: usatoday.comJak dále informuje TASR na svém zpravodajském serveru Teraz.sk, tak přírodní živel si vyžádal zranění mnoha dalších osob, jakož i zničení desítek automobilů, domů a provozoven, informovala v noci dnešek agentura AP.

Sedm lidí připravila tornáda o život ve státě Mississippi, tří v Tennessee a jednu oběť hlásí Arkansas. Mezi zraněnými osobami je několik vážných případů. Hrozba tornád poklesla, když se bouřkové pásmo posunulo na východ a přineslo hustý déšť s bouřkami do města Atlanta a států Jižní a Severní Karolína.

Od Alabamy po stát New York se rtuť teploměru na Štědrý den vyšplhala až na více než 20 stupňů Celsia. Od Mississippi po Michigan zůstaly tisíce domácností bez elektřiny.