Ukrajinská nacistická armáda plánuje odporný masakr na Donbase. Chtějí Novorusko obklíčit a obyvatele nechat vyhladovět nebo vyvraždit

KYJEV | Ukrajinský generál nechtěně potvrdil, že Kyjev připravuje útok na Donbas a Luhansk, kdy míní zmocnit se pohraničních teritorií a izolovat „separatisty,“ píše redaktor slovenského konzervativního deníku HlavnéSprávy.sk Eugen Rusnák.

Viktor Nazarenko - Ukrajinské nacistické prase

Viktor Nazarenko – Ukrajinské nacistické prase„Mnohé donbaské, krymské a některé ukrajinské média už dříve poukazují na to, že Kyjev i navzdory všem Minským dohodám připravuje útok na Donbas a stahuje tam těžkou vojenskou techniku. Nechtěně to potvrdil i ukrajinský generál,“ píše Rusnák.

Velitel Státní pohraniční služby Ukrajiny generál – plukovník Viktor Nazarenko v rozhovoru pro ukrajinskou tiskovou agenturu Charkov řekl to, co neměl: Prozradil tajné informace o tom, že Kyjev připravuje útok na Donbas. Některé ukrajinské média vysvětlují, že tisková služba generála připravovala běžné prohlášení o činnosti příslušníků pohraničních vojsk v „horkém“ regionu, ale do této zprávy se dostaly i informace tajného charakteru, o kterých se zatím široká veřejnost dozvědět neměla. Podřízení generála prostě zapomněli zkoordinovat svou činnost s Kyjevem a na povrch vyplul tajný plán útoku na jihovýchodě země.Státní pohraniční služba Ukrajiny za podpory armády plánuje obsadit teritoria nekontrolované Kyjevem na rusko-ukrajinských hranicích. Chtějí izolovat republiky Novoruské unie, kdy plánují uzavřít celou hranici mezi Novoruskem a Ruskou federací o délce 409 kilometrů, tím uzavřít tamní obyvatele do kotle a nechat je vyhladovět, či povraždit.

Částečně tyto přísně utajované plány potvrdil i generálplukovník Viktor Nazarenko. „Připravujeme vzít pod naši kontrolu úsek hranice, který zatím nekontrolujeme. Vypracovali jsme příslušný plán, prodiskutovali jsme ho i na vojenské řadě. Je to komplikovaný úkol, ale přece jej musíme splnit,“ řekl generál.

Basurin nevyloučil, že ukrajinská armáda se může odhodlat k útoku ještě před Silvestrem nebo hned po oslavách Nového roku v naději, že „povstalci“ poleví v ochraně svých pozic během svátků. Připomněl, že 1. ledna vyprší termín platnosti Minských dohod.