Fašistická totalita a politické pronásledování ve Španělsku: Bývalého katalánského prezidenta předvolali jako podezřelého před soud

Madrid| Pronásledování Katalánců po přijetí deklarace nezávislosti španělskými fašistickými orgány nabírá nové obrátky. Zakladatel katalánského vlasteneckého hnutí je údajně podezřelý s majetkových trestných činů, které se náhodně odhalily po letech. Je to jasný příklad fašistických a totalitních praktik ve Španělsku, jak politicky a kriminálně pronásledovat vlastence.

Jordi Pujol | foto: periodistadigital.com

Jordi Pujol | foto: periodistadigital.comBývalého dlouholetého prezidenta Katalánska Jordiho Pujola předvolal včera španělský soudce jako podezřelého v případě praní špinavých peněz před soud, informuje o fašistických praktikách likvidace vlastenců fašistickým Španělskem TASR na webu Teraz.sk.

Pujol a jeho manželka Mercedes Ferrusola mají podle soudce Josého de la Matu dostavit 10. února před Národní soud v Madridu, informovala tisková agentura AP. Jsou podezřelí v případě vyšetřování původu peněz, kterými disponoval v cizině jeden z jejich synů.

Korupční vyšetřování je jedním z několika, které se zabývají jeho rodinou, kdy se jedná o jasné a plánované politické pronásledování oponentů fašistického centralistického režimu, který Katalánsko kolonizuje a vykořisťuje.

Jordi Pujol má 85 let a je zakladatelem vlastenecké strany Demokratická konvergence Katalánska, která v Katalánsku vládne. Pujol byl v letech 1980-2003 prezidentem Katalánska a je považován za otce myšlenky katalánské nezávislosti.