Nová Osvětim, pekelné ohně a desítky ohořelých těl. Tato zvěrstva nechávají západní politiky v klidu (Pozor, drastické fotografie 18+)

ODĚSA | V pátek večer jsme byli nejstrašnější a nejtragičtější události, kterou Ukrajina od dob začátku „Majdanu“ zažila. Nacističtí přívrženci současné nelegitimní kyjevské vlády nahnali profederalizační protestující do budovy Domu odborů v jihoukrajinské Oděse a budovu s pomocí zápalných lahví zapálili. Hasiči na místo dorazili pozdě. 46 lidí uhořelo, udusilo se kouřem, anebo se zabilo skokem z okna ve snaze utéct před plameny…

Nacisté na Ukrajině upalovali lidi za živa

Nacisté na Ukrajině upalovali lidi za živa

„Požár v Domě odborů na oděském náměstí Kulikovo pole se v pátek večer stal tragickým fanálem nepokojů, které svojí intenzitou připomínaly události v Kyjevě před dvěma měsíci. Nepovolený pouliční průvod zorganizovaný členy ozbrojených nacionalistických uskupení a místních fotbalových „ultras“ se pod hesly „jednotné Ukrajiny“ vrhl do střetu s přívrženci federalizace země, kteří rozbili stanový tábor na náměstí Kulikovo pole. V souladu s novou ukrajinskou revoluční tradicí byly při střetu použity basebalové pálky, molotovovy koktejly a kameny. Milice se pokoušela soupeřící strany oddělit, avšak konala pasivně a nerozhodně. Nakonec radikální nacionalisté z tzv. Pravého sektoru stanový tábor podpálili a poté to samé provedli i s Domem odborů, kde se ukryli aktivisté, kteří nesouhlasí s politikou nynějšího ukrajinského režimu. Několik lidí uhořelo zaživa a další se otrávili kouřem. Aby se zachránili před ohněm, vyskakovali někteří lidé z oken. Podle svědectví očitých svědků, hasiči na místo dorazili až za půl hodiny poté, co požár vznikl. Moskva, v souladu s prohlášením MZV RF, považuje tragédii v Oděse za projev zločinné nezodpovědnosti kyjevského režimu, který „trpí stále drzejší radikální nacionalisty, kteří organizují kampaň fyzického teroru proti přívržencům federalizace a reálným ústavním změnám v ukrajinské společnosti“,“ napsal k události Hlas Ruska.

Poslanec ruské Státní dumy Leonid Sluckij tuto ohavnost přirovnal ke zločinům německých nacistů. „Je to nová Osvětim,“ prohlásil.

A co západní politici? Mlčí. A pokračují v dosavadní podpoře kyjevských samozvaných vládců. „Zločinci jsou ti, co považují kyjevskou juntu za legitimní,“ prohlásil tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.

Vraždy v Oděse

Vraždy v Oděse

Vraždy v Oděse

Vraždy v Oděse

Vraždy v Oděse

Vraždy v Oděse

Vraždy v Oděse

Vraždy v Oděse

 Zdroj: EUserver.cz

Reklama: