Lidé jako jsou Dienstbierové, Šabatové či Marksové a Merkelové, chtějí změnit Evropu tak, jak to kdysi zkoušeli Stalinové a Hitlerové

PRAHA | Druhý prezident České republiky včera vystoupil v pořadu TV Prima Partie. Tématem byla migrace. Proevropští lidé jako jsou „Dienstbierové, Šabatové či Marksové a Merkelové,“ chtějí změnit Evropu tak, jak to kdysi zkoušeli „Stalinové a Hitlerové,“ píší ParlamentníListy.cz o vystoupení druhého prezidenta v televizi.

Václav Klaus

Václav Klaus„Já jsem proti šíření nálad, což jsme slyšeli v průběhu devadesátých let. To vyhlásil můj předchůdce ve funkci a já jsem se strašlivě zlobil. Já nemyslím, že Češi měli blbou náladu, ale šířil se tady nesmyslný pesimismus,“ posteskl na začátek si druhý prezident České republiky, kdy tím myslel, že nechce být patrně špatným prorokem.

„Český občan nemá osobní zkušenost, jen záleží na tom, jestli se nechají či nenechají zastrašit večerními zprávami. Protestují málo, a to především proti pasivitě premiéra,“ vyčetl pasivitu médií Václav Klaus.

Merkel jako opočlověk

Podle něj jsou asi česká média hlavního proudu moc zahleděna do bruselských „elit.“ Bruselské elity by chtěly uprchlíky vítat. Vzorem jim je německá kancléřka Angela Merkelová. „Podobného člověka považuji téměř za opočlověka, který je egoistický a nehledí do budoucnosti,“ dehonestoval prezident německou Angelu.

Celá reportáž ZDE.

Migranty je podle jeho názoru třeba zastavovat už na hranicích Schengenu. „Tady vznikl určitý diskurz, že ti lidé prchají před válkou ve světě a v Evropě hledají ochranu. A to je nesmysl. Ti lidé by se sem neodvážili vydat na masový pochod. K tomuto pochodu byli vyzváni, pozváni,“ poznamenal druhý český prezident.Stalin a Hitler chtěli jako dnešní Brusel také vytvořit Evropana

Bruselské elity chtějí migrační krizi zneužít k proměně Evropy, která by se jim jinak nezdařila. Potřebují vděčné lidi, které uplatí dávkami a udělají z nich nadlidi a sortu svých voličů.

„Naše paní Marksové, Šabatové a Dienstbierové chtějí vytvořit opravdového Evropana. Spolu s nimi i Gauckové a Merkelové. Evropana chápou jako jakousi tvárnou hmotu, která se stane tím Evropanem. To chtěli všichni ti diktátoři jako Hitlerové a Stalinové a podobně,“ udeřil hřebíček na hlavičku prezident Václav Klaus.

Jde o pokus změnit shora etnické složení Evropy. Chceme-li odstranit tenhle problém, podle Klause nestačí bojovat proti kvótám. To je jen marginálie. V první řadě je třeba zastavit migranty na hranicích Schengenu, dodávají ParlamentniListy.cz ve své reportáži o vystoupení prezidenta Klause na TV Prima.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr