Konec Schengenu? Dánsko zavedlo kontroly na hranicích s Německem. Švédsko zase zavedlo kontroly na hranici s Dánskem

KODAŇ | Dánsko včera zavedlo kontroly na svých hranicích s Německem. Oznámil to dánský premiér Lars Løkke Rasmussen na tiskové konferenci v Kodani. Informuje TASR o údajně dočasném zavedení kontrol na svém webu Teraz.sk.

Lars Løkke Rasmussen | foto: commons.wikimedia.org

Lars Løkke Rasmussen | foto: commons.wikimedia.orgPředseda vlády Rasmussen podle informací rakouského veřejnoprávního rozhlasu ORF uvedl, že jeho kabinet tímto krokem reagoval na nařízení Švédska, které od včerejší půlnoci zavedlo pasové kontroly pro všechny cestující přijíždějící z Dánska.

„Kontroly probíhají s okamžitou platností od včerejška a zatím jen během následujících deseti dnů,“ dodal Rasmussen. Hraniční kontroly se budou provádět náhodně, ovšem případné prodloužení či zavedení plošných kontrol nepotvrdil, ale ani nevyloučil.

Naopak Švédsko začalo provádět pasové kontroly všech cestujících ve všech autech, vlacích, autobusech a trajektech z Dánska před vstupem do Švédska. Kontroly na hranicích Švédsko zavedlo v rámci opatření zaměřených na zpomalení přílivu vetřelců, parazitů a ekonomických přivandrovalců do země.


Reklama: