Srbská pravoslavná církev v Černé Hoře vyzvala k referendu o otázce vstupu země do Severoatlantické aliance, která vraždila Srby

PODGORICA | Srbská pravoslavná církev v Černé Hoře vyzvala tamní úřady, aby bylo uspořádáno referendum o vstupu této země do Severoatlantické aliance (SA), informoval včera zpravodajský server Balkan Insight.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekSlovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk dále informuje, že církev uvedla jako důvod své výzvy svou pastorační a občanskou povinnosti a vyzvala k referendu ohledně otázky vstupu Černé Hory do SA. Také požadavky vznesli i opoziční politici a lidé v ulicích demonstrovali po té, co byli země pozvána ke vstupu do zločinecké aliance.

„Je naší povinností jménem církve, která dala život Černé Hoře, říci, že je třeba, aby takové historické rozhodnutí, jako je rozhodnutí o nezávislosti, udělali všichni občané v svobodném referendu, ne pouze pod tlakem vládnoucí kliky,“ píše se v prohlášení církve.

Černohorci byli v době bombardování Jugoslávie její součástí, kdy považují ve většině zásah Spojených států (SS) a SA jako válečný zločin, genocidu. Následkem této zločinecké války bylo Srbsku ukradeno albánskými teroristy UČK za podpory amerických politiků Kosovo a Metochie a došlo navíc k rozpadu „malé“ Jugoslávie, která byla tvořena Srbskem a Černou Horou.