Sputnik: V Německu navrhli zavést sankce proti Polsku

BERLÍN | Německo si vzpomnělo asi na svou zločineckou historii, kdy dvakrát zničilo Evropu válkami a diktaturou. Patrně v tomto odkazu zní tato iniciativa: Zástupci bloku Křesťnaskodemokratická unie/Křesťansko-sociální unie (CDU/CSU) v německém Bundestagu nevylučují zavedení sankcí proti Polsku v souvislosti s novými polskými zákony o médiích a o Ústavním soudu.

Adolf Hitler

Adolf HitlerJak dále informuje světová agentura Sputnik, tak vůdce frakce CDU/CSU v Bundestagu Volker Kauder řekl v interview Der Spiegel, že země EU musí „najít odvahu pro sankce, jestli budou zjištěna porušení evropských hodnot“. „Polská vláda musí vědět, že v Evropě nelze porušovat některé základní hodnoty“, dodal.

Německé prase Kauder parně zapomnělo na jeden zásadní fakt: V Polsku proběhly svobodné volby, kdy si Poláci zvolili obě komory Parlamentu a prezidenta. Je to vůle lidu, že polská vláda plní svůj volební program, jelikož právě PiS vyhrála drtivě volby, na pozadí toho, co nyní činí. To Poláci poslali EU do zadnice. Takže zase na ně vtrhnou Německé tanky?

Vůdce bloku CDU/CSU v Evropském parlamentu Herbert Reul také podpořil zavedení trestních opatření proti Polsku. „Jsou nutné ekonomické sankce, jestliže politický dialog bude bezvýsledný“, řekl politik časopisu Der Spiegel. Rétorika německý politiků připomíná rétoriku nacistických politiků, když se připravovalo nacistické obsazení československých Sudet. Buď nám je dobrovolně vydáte, nebo si je vezmeme. Německá politika si ani po více jak 80. letech nezměnila, je stejná jako ta tehdejší nacistická – je vyděračská.