Občanská konzervativní strana a Patrioti ČR se slučují ve jednu stranu Patrioti. Lídr je bývalý hasič a záchranář Jiří Vítek

PRAHA | Předsedové politických stran Patrioti ČR a Občanské konzervativní strany, Bc. Jiří Vítek a Jiří Janeček se po půlročním jednání dohodli na spojení obou subjektů. Poskytli pro VlasteneckéNoviny.cz své vyjádření o sloučení.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekObčanská konzervativní strana byla založená v listopadu 2013 bývalým poslancem a radním hlavního města Prahy Jiřím Janečkem. V roce 2014 se strana stala členem euroskeptické politické hnutí MENF (Movement for a Europe of Nations and Freedoms – Hnutí za Evropu svobodných národů), jehož součástí jsou: francouzská Národní fronta, belgický Vlámský prostor, rakouská Strana svobodných /FPO/, italská Liga severu a zmíněná Občanská konzervativní strana.

Je čas se slučovat a být o to silnější

Jiří Janeček

Jiří Janeček

„Již není možné, aby zde bylo několik malých stran s podobným programem, přišel čas se spojovat, integrovat a vytvořit silnou vlasteneckou politickou stranu, která bude mít širší programový záběr, než jedno nebo dvě témata. Různá ad-hock koalice před volbami nefungují a po volbách opět dochází k jejich rozpuštění,“ vysvětlil Janeček.

„Voliči v tom mají zmatek a nedůvěru. Chci jako první ukázat směr a cílem je vybudování jednotné silné strany s jedním logem, jedním vizuálem a jedním programem na kterém budeme dlouhodobě pracovat. Musíme vytvořit silné zázemí a jako maják chceme přitahovat další osobnosti, strany či hnutí,“ uvedl Jiří Janeček.Víme co chceme a víme jak na to

Stranu Patrioti založil v únoru 2014 bývalý profesionální hasič, předseda Unie bezpečnostních složek Jiří Vítek. Obě strany se hlásí k euroskeptickým a konzervativním myšlenkám a patří mezi strany odsuzující současnou uprchlickou krizi a tuzemské potlačování práv podnikatelů a živnostníků.

Strana Patrioti jako jediná na tuzemské politické scéně prosazuje deprivatizaci zásobování vodou a vrácení všech strategických surovin pod kontrolu státu. Patrioti ve svém programu hovoří odvážně o možné vojenské a politické neutralitě, související s vystoupením České republiky z vojenských struktur NATO a dalších evropských a mezinárodních organizací.

Občanská konzervativní strana ukončí svoji působnost a členská základna bude dle integrační dohody převedena pod stranu Patrioti ČR. Název sjednocených stran je Patrioti ČR.


Jiří Vítek - předseda strany Patrioti ČR

Jiří Vítek – předseda strany Patrioti ČR

„Na tzv. vlasteneckém politickém křídle se již více rok hovoří o potřebě slučování a spolupráce, bohužel mnoho lídrů politických stran o tom jen líbivě mluví a ostatní členská základna na vrcholu pyramidy nechce opustit rozjeté jezdící schody, které podle nich končí ve funkcích a placených postech, když k tomu dochází jako v našem případě, slyšíte převážně kritiku, právě nejvíce ze stran, které o slučování „nejvíce“ hovoří. Patrioti jsou dynamickou stranou s jasným programem a cílem a zmíněná integrace OK strany přinese do stranických struktur spoustu kvalitních lidí, ale dnes tak důležité spojenectví s partnery v zahraničí, ve kterých je OK strana velice silná. Současný vedení OK strany bude zastávat stejné pozice jako v OK straně. “ řekl na integračním sněmu předseda strany Jiří Vítek.

Jiří Janeček bude součástí této strany s tím, že se bude prioritně věnovat Evropskému vlasteneckému institutu, který chce podporovat podobná hnutí s euroskeptickým konzervativním programem.

loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr