Integrace vlasteneckých stran je důležitá. My o tom neřečníme, my jsme to provedli. Co dále nabídnou Patrioti voličům?

Každý hovoří o potřebě integrace vlasteneckých stran a jednotném postupu, bohužel osobní a opakuji osobní nenávist je v tom našem malém rybníčku stejnou brzdou jako ega některých vedoucích představitelů. Ovšem našly se výjimky jedno sloučení vlasteneckých stran je na světě.

Jiří Vítek

Jiří Vítek„Patrioti jsou tedy jedinou tuzemskou stranou, která je partnerem jak Front National, ale také třeba Ligy Severu, Vlámské strany v Belgii nebo Stracheho Svobodných v Rakousku,“ informuje o nástupnictví Patriotů po sloučení s Občanskou konzervativní stranou v MENF předseda Patriotů Jiří Vítek.

VlasteneckeNoviny.cz Vám přinášejí exklusivní rozhovor s Jiřím Vítkem, předsedou českou vlasteneckou stranou Patrioti.

O slučování konzervativních a vlastenecký stran mluví kde kdo. My to děláme

Radek Velička: Patrioti České republiky a Občanská konzervativní strana (OKS) se rozhodly jít společnou cestou v rámci svého sloučení do jednoho politického subjektu Patrioti. Bylo avizováno, že budete patrně jako jediný kandidát po sloučení kandidovat na předsedu tohoto politického subjektu. Tudíž lze předpokládat, že budete zvolen. Jaké plány v politické činnosti máte, co by předseda Patriotů, po sloučení?

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Jiří Vítek: V současné době je třeba integrovat nové posily do fungování strany a navázat plynule na členství OKS v MENF, což se díky včerejšímu jednání se zástupci Marine Le Pen podařilo a Patrioti jsou tedy jedinou tuzemskou stranou, která je partnerem jak Front National, ale také třeba Ligy Severu, Vlámské strany v Belgii nebo Stracheho Svobodných v Rakousku.

Není to však o tom, že nám Le Pen nebo Strache vyhrají volby doma, ale učit se od úspěšných je důležité. Do Francie posíláme právě z tohoto důvodu našeho zástupce. Dalším důležitým bodem je získání kvalitní členské základny bez tzv. Trojských koní, zajistit financování a příprava na krajské volby.

RV: Co bylo hlavním impulzem, že dochází ke sloučení Patriotů ČR a Občanské konzervativní strany?

JV: Víte, každý hovoří o potřebě integrace vlasteneckých stran a jednotném postupu, bohužel osobní a opakuji osobní nenávist je v tom našem malém rybníčku stejnou brzdou jako ega některých vedoucích představitelů.

S OKS jsme se v komunálních volbách šli v mnoha obvodech proti sobě a právě to procentu nebo dvě nám mnohdy chybělo.

Vlastně první kontakt se stranou Jiřího Janečka jsem zaznamenal, když kandidoval do Senátu za OKS Mirek Lidinský současný předseda Úsvitu, po půl roce jednáních se došlo k závěru, že Patrioti mají v dlouhodobém časovém horizontu větší šanci se etablovat na politické scéně a programově a lidsky nebyl problém. MENF už byl jen třešničkou na dortu.

Můžeme očekávat, že po uvedeném sloučení dojde ke sloučení Patriotů s nějakým dalším politickým subjektem? Pokud ano, tak můžete uvést o kterou politickou stranu či hnutí se bude jednat?

Ano jednáme s několika subjekty o možném sloučení, nyní však je vše spíše ve stavu spolupráce. Jde o malá uskupení, ale i strany která nesou ve svých názvech velkou historii, například ČSNS, ale jsme na začátku, tedy není nic jistého.

Nejdále jsme asi s Konzervativním a sociálním hnutím. O sloučení s Blokem proti islámu, Úsvitem nebo SPD neuvažujeme, ale spolupráci se nevyhýbáme a komunikujeme bez problémů.Jsme vlastenci, to především

Patrioti přijali nové logo OKS

Patrioti přijali nové logo OKS

Reformovat EU lze, ale musí se vše vrátit před Maastricht, lidé také musí chodit k volbám, jinak proteče do Bruselu politický odpad, který tam nyní vidíme, říká dále v rozhovoru předseda Patriotů Jiří Vítek a k mezinárodní situaci ještě dodává, že Patrioti odsuzují nesmyslné sankce proti Rusku. „Rusko dnes dělá nejen za USA, ale bohužel i za nás hasiče v místech kde to hoří nejvíce,“ dodává k této otázce.

„Nemáme program postavený na jedné myšlence, jednom tématu, náš program je vlastenecký,“ dodává Vítek a vymezuje se k pravo-levému vymezení vlastenectví: „Jsme strana, která je vlastenecká, tedy není pravicová ani levicová.“

Můžete čtenářům konzervativního deníku bez politické korektnosti VlasteneckéNoviny.cz popsat základní ideové postoje Patriotů a ideologické zaměření strany?

Jsme strana, která je vlastenecká, tedy není pravicová ani levicová. Přestože se dnešní vlastenecká scéna zařazuje do pravice, my to vnímám trošičku jinak. Nemáme program postavený na jedné myšlence, jednom tématu, náš program je vlastenecký ač Vám to bude znít pateticky, tak řešíme otázky exekutorské mafie, možné deprivatizace vody, tedy stát nebo město musí mít, vždy 51% akcií v surovinách, které jsou strategické pro fungování státu apod.

Jsme proti EU v současném stavu, tedy v době, kdy ji řídí opravdu podivní sociální inženýři. Kombinace nekontrolovaného vítání imigrantů, se současně křivením trhu dotacemi a přehnanou tolerancí, je pro nás nepřípustná a pro rozumné lidi vražedná.

Reformovat EU lze, ale musí se vše vrátit před Maastricht, lidé také musí chodit k volbám, jinak proteče do Bruselu politický odpad, který tam nyní vidíme. Jestli nedojde k zásadní změně do roka, nemá cenu na nic čekat a řešit nové uskupení např. V4 (vishegrádská čtyřka: Polsko, Slovensko, Maďarsko a Česká republika, pozn. ed.) + Rakousko a Bavorsko.

K otázce NATO mohu říci, že jsme jediná tuzemská strana, která otevírá diskuzi o možné neutralitě a vystoupení z paktu NATO v časovém horizontu 10 let. Nejde o neutralitu, že by se zde proháněl někdo z východu na západ a opačně jak chtěl, ale o obrannou doktrínu, která by znamenala zavedení povinné vojenské docházky minimálně na šest měsíců a navýšení rozpočtu na obranu až na 5% HDP v prvních letech.

Musíme si brát za vzor v této oblasti spíše než Německo, tak státy jako Švýcarsko a Izrael. Je třeba být zase odpovědní za sebe. Není v Evropě jiný stát, snad kromě Srbska, který by neznal co je to zrada od velkých mocností a porušení dohod.

Podle mezinárodní situace to vypadá, že jsme opět účastníci tzv. nové studené války. Míníte, že jsme na správné straně? Jaké postoje zaujímá Vaše politická strana ke Spojeným státům a jaké postoje máte k Ruské federaci? 

Všichni vnímáme, že USA má všechny znaky rozpadajícího se impéria. My zde nechceme žádné poradce nebo armády z uvedených zemí, proto již otázka zmíněné neutrality.

Chápeme, že je třeba se domluvit jak s Ruskem, USA nebo s Čínou, ale to můžeme dělat u stolu třeba ve Vídni.

Odsuzujeme nesmyslné sankce proti Rusku. Rusko dnes dělá nejen za USA, ale bohužel i za nás hasiče v místech kde to hoří nejvíce. Je nám jasné, že slabá Evropa vyhovuje oběma stranám, ale slovo patriot neznamená především jednu věc. Patriot není kolaborant.


V letošních volbách máme, co nabídnout, ale víme, kdo by mohl být i kandidátem na prezidenta republiky

Jiří Vítek promlouvá k účastníkům shromáždění

Jiří Vítek promlouvá k účastníkům shromáždění

„Miloš Zeman se ukázal jako mnohem lepší volba než jeho dnes již pomalu zapomenutý protikandidát,“ uvádí k současnému prezidentovi Jiří Vítek, předseda Patriotů a dodává, že jeho strana nepatří k těm, co provolává Zemanovi slávu, ale vnímá jí jej realisticky. Dále se dozvíte i jakého kandidáta preferují do dalších prezidentských voleb.

„Plánujeme se účastnit voleb krajských tak senátních,“ uvádí dále předseda Patriotů, kdy do senátu bude za ně kandidovat člověk, učitel a profesionál, který si prošel peklem havloidní a mediální štvanice.

K krajským volbám dále uvedl, že mimo jiné v rámci jejich obsáhlého programu budou prosazovat, že v krajích by mělo být jednoznačně zakázáno využívat pozemky, budovy v majetku kraje pro řešení „uprchlické krize.“

Čtěte dále rozhovor s Jiřím Vítek, který je předsedou strany Patrioti, která například dále podporuje zemské členění republiky.

Miloš Zeman se nachází v polovině svého mandátu, proto se může zdát předčasné hovořit o jeho nástupci, či o jeho další kandidatuře, ovšem rád bych se Vás dotázal: Jaký by měl být příští prezident České republiky, jaké by měl mít postoje v rámci vnitřní a zahraniční politiky? Pokud máte přímo představu konkrétního kandidáta, tak koho by Patrioti podporovali, nebo kdo by jím dle Vás měl být?

Miloš Zeman se ukázal jako mnohem lepší volba než jeho dnes již pomalu zapomenutý protikandidát. Nejsme ti, kteří by křičeli “ Ať, žije Zeman“, ale děsí mě představa kdyby se tím prezidentem nestal, protože dnes vidíme co jsou skutečně zač figurky Schwarzenberg nebo Dienstbier.

My vidíme velký potenciál a sílu v osobě politologa a ekonoma Doc. Dr. Petra Robejška, jestliže se pan Robejšek rozhodne kandidovat, tak jsme připraveni pro něj sbírat potřebné podpisy pro prezidentskou kampaň. To je zatím kandidát na kterém se ve straně bez problému shodneme.

Na podzim proběhnou krajské volby. Vy jako Pražan kandidovat nebudete, jelikož Praha své vedení volí v rámci komunálních voleb, ovšem jaké plány mají Patrioti v rámci voleb zastupitelů krajů?

Plánujeme se účastnit voleb krajských tak senátních. Můžu prozradit, že do Senátu za nás bude kandidovat v Praze Mgr. Miroslav Koranda, ředitel základní školy, který byl propuštěn za pohlavek nezbednému žákovi a zažil skutečný sluníčkářský hon na svoji osobu.

Pan Koranda se velmi angažuje v oblasti školství a není jen nějakým králíkem vytaženým z klobouku. Osobně ho znám více jak osm let a ve svém působišti vybudoval věci o kterých se současným neumětelům ani nazdá, např. největší dopravní hřiště pro děti v ČR nebo unikátní projekt výuky IT pro žáky základních škol.

Několikrát byl zastupitelem, takže žádný herec nebo hudebník s bílým chrupem. Chystáme se i na Moravě, kde po rozpadu a absolutní blamáži strany Moravané neseme programově zemské uspořádání a prvky přímé demokracie na úrovni obcí.

S jakým volebním programem se budou Patrioti účastnit předvolební kampaně do zastupitelstev krajů?

Především půjde o program, který bude podporovat malé živnostníky a podnikatele, zlepšit zaměstnanost v krajích formou finanční pobídky ze strany kraje směrem k podnikatelům. Omezit absolutně dotace na podporu určitých segmentů podnikání jako je např. hoteliérství, falešného školení nebo absolutní stopka pro neziskový sektor, který nevytváří žádné hodnoty spojené s rozvojem ducha, kraje, obce a jiné hlouposti jako projekty na výzkum výskytu křečků apod.

Zlepšit práci policistů a hasičů, tím, že i jim zajistíme důstojné podmínky pro výkon služby a větší propojení s vedením kraje.

Zlepšit podmínky ve veřejném prostoru pro tělesně postižené a seniory. Podpora dobrovolných hasičů, spolků, sportovních oddílů. Výstavba krajských domů pro seniory, LDN a sociální zařízení. V krajích chceme jednoznačně zakázat využívat pozemky, budovy v majetku kraje pro řešení uprchlické krize apod.

Je to sice asi předčasná otázka, ovšem pokud ji mohu položit, tak jaký výsledek v krajských volbách budete považovat za úspěch Vaší strany?

Hranice 5% nám dá šanci podílet se na těchto změnách a možná i na možném vedení kraje.

Děkuji Vám za rozhovor.


Použité fotografie: Archiv Jiřího Vítka a Facebook

 

Reklama: