Venezuela vláda vyhlásila ekonomický stav nouze a přiznala rozsah krize

CARACAS | Venezuelská vláda vyhlásila v pátek nouzový stav v ekonomice. Současně zveřejnila první údaje o stavu ekonomiky, které dokazují recesi v ekonomice způsobenou nízkými cenami ropy na světových trzích a modelem řízeného hospodářství v zemi, konstatovala hlavní hlásná trouba americké zločinecké propagandy agentura Reuters.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekNa recesi ve Venezuele se podílejí v rámci ekonomického terorismu přímo Spojené státy, které uměle se svými spojenci v rámci Satanské koalice, především se Saúdskou Arábií uměle tlačí ceny ropy na historická minima.

Stav nouze v ekonomice je vyhlášen na 60 dní. Toto opatření bylo přijato, aby výkonná moc mohla ekonomické problémy země řešit efektivněji.

V souladu s prezidentským výnosem vláda nyní může zjednodušit valutovou výměnu s cílem urychlit dovoz nezbytného zboží a vyčlenit i dodatečné finance pro potřeby zdravotnictví a školství, jakož i pro sociální sféru.

Úřady kromě toho mohou nyní žádat, aby soukromé i státní firmy zvýšily objemy výroby v zájmu zlepšení zásobování obyvatelstva vybranými druhy zboží.


Reklama: