Barnevernet jsou gangsteři, kteří unáší děti, udeřil tvrdě Miloš Zeman

PRAHA | Norská sociální služba Barnevernet v podstatě unáší děti a její činnost je gangsterismus nejhrubšího zrna, prohlásil prezident Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro deník Blesk.

Miloš Zeman na půdě Valného shromáždění OSN

Miloš Zeman na půdě Valného shromáždění OSNPodle něj česká vláda jedná absolutně nedostatečně, kdy nepomáhá rodičům českých ukradených dětí norskou zločineckou sociální službou. Podle Miloše Zemana je nutné, aby česká vláda odvolala velvyslance z Norka ke konzultacím.

Navrhovaný krok odvolání velvyslance je velmi tvrdý diplomatický krok, kterým bychom jasně dali najevo, že jsme svrchovaná a suverénní země a ne jen nějací hej nebo počkej.

loading...

Barnevernet to jsou gangsteři

Barnevernet | Foto: barnevern.org

Barnevernet | Foto: barnevern.org

„Barnevernet je takový stát ve státě. A každá organizace, která nad sebou nemá žádnou kontrolu, si dělá, co chce a degeneruje,“ řekl prezident České republiky Miloš Zeman.

Podle něj popisovaná odebrání dětí v Norsku jsou únosem a únos je přeci kriminální čin. „Je to nejodpornější gangsterský čin a já se ptám, co jiného to je, než gangsterismus svého druhu?“ položil rádoby řečnickou otázku Miloš Zeman.

Ale nebyla to řečnická otázka, spíše přímo značil Barnevernet za gangstery. A nemýlil se. Jsou.


Politická impotence Sobotky je k ničemu

Slávek po jednání s kýmkoliv....

Slávek po jednání s kýmkoliv….

Podle něj diplomatické nóty a podobné věci na Nory nezabírají. „Zatím vláda pouze nabízí paní Michalákové a teď zřejmě i další mamince právní pomoc, což si myslím, že je nedostatečné,“ kritizoval nečinnost vlády politicky impotentního Slávka Sobotky český prezident.

Miloš Zeman zodpovědným impotentním politikům z vlády, kteří jen kecají nesmysly a ve věci nijak nepomohou poradil, že je třeba protestovat na půdě OSN, navrhovat rezoluce u Rady Evropy, anebo použít rovnou silnější kalibr: „Pak by se dalo uvažovat ještě o dalším kroku. Odvolat našeho velvyslance v Norsku na konzultace,“ navrhl velmi tvrdý diplomatický krok Miloš Zeman.


Miloš Zeman Norsku již vzkázal, že se nemazlí

Siri Ellen Sletner

Siri Ellen Sletner

Ohledně oslav české státnosti 28. října Miloš Zeman zrušil již udělené pozvání na Pražský hrad pro norskou velvyslankyni v České republice Siri Ellen Sletner, což je velmi ostrý diplomatický krok. Kdyby jí jen nepozval, tak by se jednalo a o menší kalibr.

Podle Miloše Zemana se nic nemění a ještě hodlá vůči Siri Ellen Sletner přitvrdit: „Příště nebude pozvána ani na setkání prezidenta s velvyslanci,“ řekl. „Já jsem vždycky vynikal v podpoře důrazných akcí a nikoli akcí, které nemají příslušný dopad a nikdo si jich ani nevšimne,“ hrozil velvyslankyni vzhledu vyzobané slunečnice český prezident Miloš Zeman.

loading...
Reklama:
loading...