Vyhrožoval: Všechny Vás postřílím. Zadrželi jej a zjistili, že neměl zbraň

PRAHA | Pravděpodobně psychicky nemocný muž vyhrožoval včera v pražské čtvrti Vinohrady, že všechny kolem sebe postřílí, píše TASR na svém zpravodajském webu Teraz.sk s odkazem na česká elektronická média.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekPolicejní hlídka, která projížděla okolo, musela varovně vystřeli do vzduchu po té, co muž naznačil, že chce sáhnout po zbrani, ale policajti žádnou zbraň neviděli. Ani nemohli, muž nebyl vůbec ozbrojen. Incident se odehrál na křižovatce ulic Francouzská a Jana Masaryka.

„K policistům se přihlásil svědek, který je upozornil na podivně se chovajícího muže. Hlídka ho chtěla zkontrolovat, muž však s policisty nespolupracoval,“ uvedl policejní huhlal Jan Daněk. Muž následně zamířil k nedalekému domu. Ve chvíli, kdy naznačil, že jde sáhnout na zbraň, policisté vystřelili varovně do vzduchu.

„Dotyčný se pak ukryl v domě. Policisté přivolali na místo své kolegy ze speciální pořádkové jednotky, kteří podezřelého muže v domě zadrželi,“ dodal policejní huhlal. Po ohledání místa činu se žádná zbraň nenašla a muž u sebe také zbraň neměl.