Spojené státy protestují: Egypt schválil protiteroristický zákon; Odchytí i Obamu?

KÁHIRA | Egyptský parlament schválil včera kontroverzní protiteroristický zákon, který umožní zřizovat speciální soudy a ochrání bezpečnostní síly před trestními sankcemi, informovala hlásná trouba propagandy Bílého domu agentura Reuters.

Abdul al-Fattáh as-Sísí

Abdul al-Fattáh as-SísíZákon je jedním z přibližně 400, které byly vydány dekretem prezidenta Abdula Sísího. Parlament, který byl naplněn zfalšovanými volbami ve prospěch teroristického Muslimského bratrstva byl rozpuštěn v polovině roku 2012, letos se sešel nově zvolený, kdy po loňských volbách obnovil svou činnost. Zákon obsahuje tresty za různé zločiny související s terorismem – od pěti let za mřížemi až po trest smrti.

Daná legislativa je trnem v oku americké administrativy Baracka Husseina Obamy, tak jako dnešní demorkatický režim v Egyptě, jelikož demokracie se k moci v Egyptě dostala po svržení proamerické islamistické loutky a Muslimského bratrstva, kdy navíc egyptský zákon bojuje proti terorismu a likviduje jej, ale není po vzoru Spojených států, ty pouze s terorismem bojují, po jeho boku a podporují jej.

Obávají se snad, že Obama bude jako vrchní terorista případně někdy na základě protiteroristických zákonů odchycen uvězněn a odsouzen třeba k trestu smrti? To by však měl výhodu oproti zajatcům Spojených států na Guantanámu, kteří tam jsou v tamním koncentračním táboře SS drženi bez obvinění a bez řádného soudu několik, i více jak deset, let.


Reklama: