Je ODS strana hlupáků? Tak proč má Fialu jako předsedu. To neuvěříte, co ze sebe vypotil

„Minulá pravicová vláda zvyšovala některé daně, protože byla ekonomická krize. Teď se naší ekonomice daří, takže je potřeba naopak daně snižovat.“ To jsou autentická slova Petra Fialy z víkendového kongresu.

Petr Hampl

Petr Hampl

Takže až přijde příští krize a lidé budou stěží přežívat, vláda je má dorazit tím, že jim zvýší daně. Až takhle hluboko klesla ODS. Strana, která kdysi vynikala ekonomickou expertízou.

Pro vnějšího pozorovatele jsou ale zajímavější dvě věci. Za prvé to, že sjezd ODS nebyl o vizi pro Českou republiku a hledání odpovědí na problémy země. Byl výhradně o ODS, jejích členech a jejich kariérách. Strana degenerovala tak, že ji cokoliv jiného přestalo zajímat.

To byl ostatně vidět z témat, jaká ODS přinesla. Dva týdny po událostech v německých městech je pro ni volební „tahák“ nová konstrukce daně z přidané hodnoty. Ano, to je přesně to, čím voliči žijí.

A kolem toho všeho ta náramná spokojenost a nadšení, jak jsme všichni skvělí. Pokud by někdy měl Blok takhle dopadnout, nezůstal bych v něm ani minutu.

Reklama: