Který novodobý „Biľak“ pozval k nám americké zpravodajské služby?

Dnes jsem si přečetl v našich „nezávislých“ médiích, že zpravodajská služba z USA bude vyšetřovat na území svrchovaného státu pohyb financí!!!

Jiří Janeček

Jiří JanečekDnes jsem si přečetl v našich „nezávislých“ médiích, že zpravodajská služba z USA bude vyšetřovat na území svrchovaného státu pohyb financí z východu, které mají směřovat na podporu politických aktivit. Cílem šetření je zejména kontakt politických uskupení v ČR především se zástupci z Ruské federace.

První otázka zní, kdo je pozval a kdo rozhodl, že naše zpravodajské služby takovou práci nezvládají? Nejde tedy ze strany amerických složek o kontrolu peněz směřující na podporu organizovaného zločinu, financování terorismu (tady hrozí riziko šáhnutí do vlastního hnízda) nebo prošetřování praní špinavých peněz, jak by normální občan v demokratickém státě čekal při globálním ohrožení. Příjezd těchto expertů je okořeněn prohlášením ministra vnitra o chystané cenzuře internetu. Prostě takový dáreček na přivítanou, aby experti z USA věděli, na které první dveře mají zaklepat, kde jsou vítáni, kde skutečně sedí nový Vasil Bilak.


Nikdo z vrcholových politiku se zatím neozval a neprotestoval, že práci tuzemské zpravodajské služby převezme zahraniční agentura. Jistě od amerického občana Dientsbiera nebo od poslanců TOP 09 by to nikdo nečekal. Je však podivem, že toto vměšování nevadí například Hnutí ANO.

Ihned od ustavení do funkce se současný americký velvyslanec Andrew Shapiro stal vrchním loutkařem v domácí politice a přímo zasahuje do naší suverenity nejen podporou občanských sdružení a nadací. Například prostřednictvím Open society duo Shapiro a Soros se vytvořil nový segment v podnikatelském prostředí, tedy profesionální aktivismus, zjednodušeně žoldáctví skryté pod závojem boje za svobodu a rovnoprávnost.

Tyto neskrývané aktivity skutečně a bez pardonu přímo destabilizují a polarizují společnost, vytvářejí nebezpečné napětí podporované týmem zkorumpovaných novinářů. O ovládání kolaborantských politiků zde ani psát nebudu.

Hned v prvním rozhovoru pro Právo prozradil, že Američané by velmi rádi pomohli v jaderném výzkumu pro civilní účely. A pak pro jistotu dodal, že věří, že zrušený tendr na dostavbu Temelína bude znovu otevřen. Není náhodou, že Temelín a spor o jeho dostavbu spustil akci, která vedla k pádu Nečasovy vlády. Osobně věřím, že to byla práce podobných lidí, kteří k nám znovu přilétají.Není to tak dávno, kdy se provalilo, že americké zpravodajské složky monitorovaly i evropské významné politiky. Nyní jim vláda Česká republiky dává pomyslné sluchátko přímo do rukou. Česká republika je suverénní stát a neměl by na ni mít vlit žádný jiný stát jako je Rusko nebo USA. Myslím, že to může být zástěrka na likvidaci nového politického uskupení v Polsku a stran, které se hlásí k euroskeptickým a konzervativním hodnotám. Neměly by se zpravodajské služby a policie spíše zaměřit na ty, co financují uprchlíky, na osoby, co nakupují ropu a památky od Islámského státu, na pašerácké gangy, které narušují státní hranice?

Reklama: