Vinaři pozor! Pozvánka nejen pro Vás

Už dlouhé měsíce vláda připravuje nový vinařský zákon, který již několikrát vzbudil bouřlivou diskuzi. Jeho poslední verzi však ani tentokrát vláda neschválila a novelu vrátila zpět na Ministerstvo zemědělství k přepracování.

Ivo Valenta v Senátu | foto: Senát Parlamentu ČR

Ivo Valenta v Senátu | foto: Senát Parlamentu ČRVinaři tak stále neví, jaké změny a hlavně kdy je čekají a to i přesto, že mělo jít minimálně v posledních letech o série hodně významných změn ve vinohradnictví, vinařství i prodeji vína. Bouřlivá diskuse o prodeji sudového vína je přitom jen malou výsečí změn, které má nový vinařský zákon přinést. Proto, abych v této oblasti byl schopen pomoci vinařům ze Slovácka, rozhodl jsem se ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství uspořádat neformální pracovní setkání v Uherském Hradišti, na které jsem pozval zodpovědné osoby z Ministerstva zemědělství, aby nás nejen seznámily s aktuální podobou zákona, ale také si poslechly připomínky slováckých vinařů.

Na konferenci pak přislíbili účast také zástupci Vinařské asociace, Vinařského fondu a dalších organizací a institucí. Přijďte proto také vy v úterý 26. ledna 2016 ve 14 hod. na Redutu v Uherském Hradišti a seznamte se s nejnovějšími informacemi, podělte se o své postřehy a názory nebo si jen odneste zprávy o dotační politice a dalších možnostech finanční podpory vinařů.Vstup je pochopitelně zdarma a stačí se jen zaregistrovat na e-mail [email protected] nebo telefonicky na 737 277 102. Těším se na osobní setkání s vámi.