Ruské jednodky podpoří syrskou armádu i na východě země

DAMAŠEK | Ve východní Sýrii bylo mnoho syrských vojáků zabito sebevražednými útočníky Islámského státu. Ruské letectvo proto muselo zasáhnout a bombardovali pozice této teroristické milice. Ve skutečnosti se očekávalo, že boje proti IS na východě bude zastřešovat koalice pod vedením Američanů, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ruské letectvo na žádost Sýrie likviduje IS | foto: sputnik.com

Ruské letectvo na žádost Sýrie likviduje IS | foto: sputnik.com
„V úterý došlo k těžkým bojům mezi IS a syrskou armádou v okrese Al-Baghayliyah ve východní provincii Deir Ezzor. 104. letecká brigáda syrské armády zahájila ofenzívu proti IS v časných ranních hodinách v úterý ve městě Al-Baghayliyah. Armáda osvobodila dvě rodiny, které byly rukojmími IS. Minimálně na 70 teroristů IS bylo zabito,“ cituje slovenský deník libanonského novináře Hosejna Murtadu.

Na Západě je však syrská armáda mnohem úspěšnější díky masivní podpoře ruského letectva. Jde zejména o provincie Latakia a Aleppo. V neděli večer 103. brigáda Republikánské gardy syrské armády získala plnou kontrolu nad dvěma strategickými vrcholy v turkmenských horách (Jabal Al-Turkmen).

Rozhodující pro zintenzivnění leteckých úderů ze strany Rusů na západě země a několik leteckých úderů na východě země jsou nejen strategické úvahy, podle nichž má být jako první osvobozen region Latakia a odtud mají Rusové provádět další letecké operace.