Oligarcha Babiš neunese kritiku a snad i vyžaduje, aby se před ním lidé plazili. Proboha, kdo jej mohl volit?

PRAHA | Přestřelka dvou těžkých váhových kategorií na českém politickém, ale i podnikatelském, kolbišti začíná nabírat rychlost. Do sebe se pustili Andrej Babiš, coby ministr financí a představitel Agrofertu, kdy Babiš je v totálním střetu zájmu, jeho agentská minulost nejasná a navíc jej ještě vyšetřuje Evropská unie.

Andrej neBureš Babiš

Andrej neBureš Babiš





Sám Babiš neví, co je za rozdíl prošetřovat, vyšetřovat a stíhat, tak jak se ukázalo při jeho hádce s Miroslavem Kalouskem. Je Babiš tak tupý, nebo mluví, jak se mu to jen hodí? A na druhé straně pomyslného kolbiště stojí senátor, představitel Synotu a spolumajitel serveru ParlamentniListy.cz Ivo Valenta, který byl do senátu zvolen za Stranu soukromníků České republiky. Babiš byl do Sněmovny a pak do vlády protlačen všelijak, ale co za ním stálo to bylo ANO, tedy skupinka tzv. babišpóvlu.

Narazil Babiš na těžkou váhu, kde mu nízká inteligence bude na obtíž?

Foto s hajzlíkem

Foto s hajzlíkem

„Dovoluji si reagovat na dotaz A. Babiše, který předstírá, že neví, kde SYNOT platil daně od svého založení. Samozřejmě, že v jednotlivých zemích, kde působí. To znamená, že české společnosti vždy hradily daně v České republice,“ píše ve svém tiskovém prohlášení Ivo Valenta, kde Bibišovi vrací úder v rámci jeho otázky, zda Synot vůbec kdy nějaké daně v České republice platil. Babiš tasil falešnou kartu z kapsičky od poklopce asi patrně velmi pomočenou, jelikož jen hlupák by se tak mohl ptát.

A proč vůbec Babiš vyrazil do útoku na váhovou kategorii, kde nemůže ustát? Ne, možná vlivem, ale u československého oligarchy budující zde plutokracii v režii CIA chybí tak nějak inteligence. Třeba do doženou američtí poradci. „Skupina Synot odchází od příští sezóny z vrcholového českého sportu. Důvodem je nedávné schválení novely loterijního zákona. Ta nesystémově a skokově zdanila herní průmysl. S celkovou roční podporou dvě stě milionů korun od Synotu se tak bude muset rozloučit fotbalová Sparta Praha, ale i fotbalisté v Jablonci, basketbalisté v Nymburku a o příspěvek přijde i Česká unie sportu,“ informuje Synot v tiskové zprávě, kdy právě firma Ivo Valenty obvinila Babiše a vládu z toho, že český sport přijde o nemalé peníze.

Kolik Synot přispěl do státní poklady? Agrofert asi nic, ten prý bere na dotacích více než platí daní

„Celkové odvody skupiny SYNOT v ČR jen za posledních 10 let přitom činí 6,2 miliardy korun! Do sportu za tuto dobu skupina SYNOT investovala přibližně 500 milionů korun,“ informuje Ivo Valenta ve své tiskové zprávě.

A podle senátora ze Slovácka, je navíc zřejmé, že ministr Babiš neunese, když jej někdo kritizuje nebo se rovnou před ním neplazí po kolenou. „V naší zemi si totalitním způsobem usurpuje moc a kdokoliv se mu postaví, je ihned označen za zloděje, podvodníka nebo tuneláře. Pan Babiš by měl ale začít nejdříve u sebe,“ vzkazuje Babičovi Ivo Valenta, kdy jej vlastně nepřímo označil za zloděje, podvodníka a tuneláře.


Babiš je jako špatná komik. Sám chce po jiných, co sám nedělá. Kdo to proboha volí?

Ivo Valenta v Senátu | foto: Senát Parlamentu ČR

Ivo Valenta v Senátu | foto: Senát Parlamentu ČR

Senátor Valenta také odpovídá Babišovi k tomu, že ten jej měl vyzvat k zveřejnění smluv, aby svá tvrzení dokázal. Ovšem, jaké smlouvy a kdy zveřejnil oligarcha ve střetu zájmu Babiš? Sám jako ministr financí rozhoduje o odpuštění daní svým firmám. Ten by přeci měl mlčet. Ale proč nemlčí a kdo jej proboha volí, to jsou voliči imbecilní?

Senátor Ivo Valenta se s oligarchou Babišem ani dále ve své tiskové zprávě nemaže: „Pokud žádá zveřejnění reklamní smlouvy, uzavřené mezi naší kyperskou společností a Fotbalovou asociací, měly by nejdříve jeho firmy zveřejnit své dotační nebo akviziční smlouvy.“

Kdy podle něj právě tyto smlouvy mohou být i vyděračské, jelikož Ivo Valenta napsal, k těmto smlouvám Agrofertu: „Možná bychom se teprve pak skutečně dozvěděli, jak mohou vypadat vyděračské smlouvy.“ A nejen to senátor udeřil ještě tvrději, kdy naznačil, že Babiš by mohl být i budoucím kriminálníkem: „Také by měl celému národu říct, jak to bylo s dotacemi pro jeho Čapí hnízdo, které nyní prošetřuje nejen Evropská unie, ale také policie ČR.“

Senátor Valenta na oligarchu Babiše, který tady buduje pravděpodobně pod vedením CIA plutokracii, reagoval nakonec slovy: „Doslova mne také šokuje, že si pan ministr usurpuje osobní zásluhy na finančních prostředcích, které stát poskytuje českému fotbalu. Rád bych mu připomněl, že to nejsou JEHO peníze, ale peníze daňových poplatníků. Zajímalo by mne proto, kolik na sport přispívají firmy pana ministra, když Agrofert ročně utrží přes 166 miliard korun!“


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr