Severovýchodní pobřeží Spojených států zasáhla mohutná sněhová vichřice

WASHINGTON | Jedna z nejmohutnějších sněhových vichřic za poslední léta zasáhla v pátek severovýchodní pobřeží Spojených států (SS). V regionu již došlo k četným nehodám, desetitisíce lidí zůstaly bez elektřiny a zrušeno bylo na tisíce letů. Informuje o řádění přírody slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk

Sněhová kalamita ve Washingtonu | foto: hlavnespravy.sk

Sněhová kalamita ve Washingtonu | foto: hlavnespravy.sk

Národní meteorologická služba vydala varování před blizardem od státu Virginie po město New York. Podle televize Weather Channel se různé stupně varování týkají celkem více než 85 milionů lidí v nejméně 20 státech SS, což je asi čtvrtina obyvatelstva země.

Na mnoha místech kolabovala na zasněžených silnicích doprava. Policie pouze ve Virginii hlásila stovky nehod, ve více státech podle stanice BBC zahynulo v souvislosti s vichřicí nejméně osm lidí. Letecké společnosti zrušily kolem 7600 letů plánovaných na pátek a dnes, tedy asi 15 procent z jejich celkového počtu v celých SS.

Nepřetržité sněžení má během dnešního dne v regionu pokračovat. Při silném větru je podle varování meteorologů možné, že někde napadne až 90 centimetrů sněhu.