Generál SS Joseph Dunford: IS v Libyi zastaví vojenská operace. Tak nějak jako pako zapomněl, že ta chaos tam může vojenská operace

PAŘÍŽ | Na zastavení rozmachu extremistické organizace Islámský stát (IS) v Libyi je třeba jednat okamžitě a rozhodnou vojenskou akcí, uvedl v pátek předseda Sboru náčelníků štábů ozbrojených sil generál SS Joseph Dunford. Informuje o prohlášení degenerovaného zločince Tiskový agentura Slovenské republiky na svém webu Teraz.sk.

Dementní generál SS Dunford

Dementní generál SS Dunford

Degenerovanému generálovi SS asi nikdo nepřipomněl, že před vojenským zásahem Spojených států (SS) a koalice panoval v Libyi pořádek a plukovník Kaddfí sice byl co byl, ale vládl tak, že se mu lid nebouřil, o zisky z ropy se dělil s celým národem a takovém luxusu se ani běžnému Američanovi nesnilo v jakém běžný Libyjec žil.

Zdegenerovaný generál SS varoval: „IS chce využít severoafrickou zemi jako regionální základnu,“ píše agentura Reuters, ovšem právě vojenský zásah na režim Kaddáfího otevřel cestu islamistům do Libye, před tím se této severoafrické zemi teroristé vyhýbali jako čert kříže. Je jen vinnou SS a jejich spojenců, že nyní velkou část Libye využívají zrůdy Islámského státu jako sovu základu, kdy je v tom patrně nejvíce podporuje Saúdská Arábie – spojenec Američanů. V Sýrii zase stejné teroristy podporuje Turecko – spojenec Američanů a samotné Spojené státy.

Zdegenerovaný Dunford neupřesnil, jaká konkrétní opatření by mohl doporučovat ve Washingtonu. Podle jeho slov však třeba lépe využít podporu spojenců v regionu, budovat místní síly schopné bránit Libyi, tak posílit její sousedy. Takto kvákal jako žába s velkou hubou ve francouzské Paříži, aniž by připustil vinu své armády za současný stav v Libyi.

„Myslím, že všem nám – Francouzům i Američanům – je dost jasné, že cokoli uděláme, bude muset být učiněno společně s novou vládou,“ dodal Dunford, ač nějak pozapomněl, že se jim loutková vláda v Libyi nedaří vytvořit, kdy parlament a vláda jsou ve válečném stavu.


Reklama: