Sněhová kalamita ve Spojených státech zabíjela. O život přišlo 18 lidí

WASHINGTON | Nejméně osmnáct lidí zahynulo v souvislosti s vánici doprovázenou přívaly sněhu, která zasáhla východní pobřeží Spojených států. Informovala o tom agentura Associated Press (AP).

Sněhová kalamita | Foto: tasr - teraz.sk

Sněhová kalamita | Foto: tasr – teraz.sk

Jak dále informuje Tisková agentura Slovenské republiky (TASR) na svém zpravodajském serveru Teraz.sk, tak tři lidé nejnověji zemřeli při odhrabávání sněhu v New Yorku, další dva umrzli v jihozápadní části státu Virginie.

Podle agentury Reuters celkem 13 lidí v šesti státech zahynulo při dopravních nehodách souvisejících s jednou z nejmohutnějších sněhových vichřic za poslední léta.

Foto: tasr – teraz.sk

Po tom, co během páteční noci napadlo v oblasti Washingtonu téměř 60 centimetrů sněhu, se vlna sněžení začala šířit i na sever do oblasti města New York. Agentura AP později s odvoláním na Národní meteorologickou službu uvedla, že Central Park se do 19:00 místního času (neděle 1.00 h SEČ) ocitl pod téměř 64 centimetrovou sněhovou pokrývkou.

Podobně jako předtím guvernéři dalších deseti států vyhlásil i guvernér státu New York Andrew Cuomo v sobotu stav pohotovosti. Kromě toho s platností od 14:30 místního času (20:30 SEČ) prohlásil Cuomo zákaz používání silnic vozidly v New York City a na Long Islandu s výjimkou aut pohotovostních složek. Nejezdí ani linky metra s nadzemními úseky, dodává TASR.

Počasí narušilo plány i ministru obrany Ashtonu Carterovi a viceprezidentovi Joeovi Bidenovi, kteří se vraceli ze zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Namísto přistání ve Washingtonu muselo být jejich letadlo přesměrovány na Floridu.

Reklama: