Antiislámisté z Evropy jednali nedaleko Prahy

ROZTOKY U PRAHY | Představitelé německého protiislámského vlasteneckého hnutí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) se včera v Roztokách u Prahy setkali se zástupci názorově podobně orientovaných uskupení ze 14 evropských zemí. Cílem setkání byla koordinace demonstrací proti islamizaci, které se 6. února uskuteční v mnoha městech Evropy, informovala agentura DPA.

Martin Konvička

Martin Konvička

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak přední představitelka Pegidy Tatjana Festerling po setkání řekla, že německá vláda ukazuje ostatním státům EU, což se může stát, když se otevřou dveře migrantům. „Paní Merkelová zakládá v Německu masivní přebytek mužů,“ prohlásila na margo německé kancléřky narážející na skutečnost, že většina z 1,1 milionu uprchlíků, kteří loni přišli do Německa, jsou muži.

Hostitelem setkání byla politická strana Úsvit-Národní koalice a hnutí Blok proti islámu. „Základním poselstvím bude: Evropané si Evropu nedají,“ řekl předseda bloku Martin Konvička o plánovaných protestech, které se uskuteční mimo jiné ve Varšavě, v Praze, Bratislavě či Drážďanech. Politické elity obvinil ze sebevražedné a hloupé politiky.


Reklama: