Na zrůdnou Merkel podali žalobu k německému Ústavnímu soudu

KALSRUHE | Skupina právníků podala žalobu ke Spolkovému ústavnímu soudu v Karlsruhe proti migrační politice německé vlády, informuje Spiegel.

Hände hoch, monströse Merkel!

Hände hoch, monströse Merkel!

Podle agentury Sputnik advokáti požadují, aby soud prohlásil rozhodnutí Angely Merkelové ze 4. září 2015, vyhlašující otevření hranic pro uprchlíky, za odporující Hlavnímu zákonu SRN (ústava). Jako porušení ústavy je možné hodnotit i takovou okolnost, že Merkelová vystupovala proti používání norem Dublinské dohody a německých zákonů o poskytování azylu a práva pobytu.

„Kancléřka SRN v rámci svého politického směru nemá právo překračovat hranice zákona a své pravomoci, které dostala od voličů prostřednictvím parlamentu,“ uvdel autor žaloby, advokát z Düsseldorfu Clemens Antweiler.

Podle jeho slov je Merkelová recidivistkou, jelikož otevření hranic není zdaleka první rozhodnutí, odporující zákonům Německa a Evropské unie. Patří sem pochybná opatření, která kancléřka podnikala v rámci překonávání krize eura a v souvislosti s odmítnutím atomové energie.


Reklama: