Sputnik: Obvinění Putina ministerstvem financí Spojených států jsou bez důkazů

MOSKVA | Bezdůkazné obviňování ruského prezidenta Vladimira Vladmiroviče Putina ministerstvem financí Spojených států vrhá stín na samotné ministerstvo, jsou nezbytné důkazy, prohlásil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov, informuje agentura Sputnik.

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: cz.sputniknews.com

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: cz.sputniknews.com

„Mám na mysli komentář zástupce ministerstva financí Spojených států. To už je úplně jiná situace, jedná se o oficiální obvinění. Tak zaprvé to jasně svědčí o tom, kdo celou věc diriguje, zadruhé jsou nezbytné důkazy, protože podobná obvinění vyslovená takovým rezortem jako ministerstvo financí Spojených států, vrhají, nejsou-li podložena konkrétními důkazy, stín na ministerstvo samotné,“ zdůraznil Dmitrij Sergejevič.

Dále tiskový mluvčí ruského prezidenta upřesnil, že Kreml nebude požadovat od ministerstva financí SS příslušné důkazy: „Nebudeme požadovat od ministerstva financí žádné důkazy. Jde totiž o to, že když nepodloží podobné oficiální prohlášení žádnými důkazy, pak to, což znovu opakuji, vrhá stín na pověst tohoto rezortu. A není naším úkolem požadovat důkazy, teď už je úkolem ministerstva předložit nějaké důkazy a ukázat, že slova oficiálního zástupce nejsou pouze ničím nepodloženou pomluvou,“ uzavřel své prohlášení o šíření amerických lží a propagandy tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace..

V amerických médiích se objevila informace o pořadu Panoráma, který vysílal televizní kanál BBC, ve kterém zástupce ministerstva financí SS Adam Shubin, který se věnuje otázkám sankcí jeho země proti Rusku, mluví o ruském prezidentovi jako o zosobnění korupce. Přitom to o něm podle jeho slov už americké vedení dávno ví. Důkazy ovšem jako vždy chybí, jelikož Američani kvákají jako žáby s velkou tlamou, ale bez faktů.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr