Polský politolog: Z Ukrajiny se nevytvořil stát a Krym unikl před okupací banderovským režimem

SIMFEROPOL | Známý polský politolog, exposlanec polského parlamentu Mateusz Andrzej Piskorski navštívil Krym. Zdůraznil, že návštěvu uskutečnil i navzdory všem zákazům a výhrůžkám. Chtěl se na vlastní oči přesvědčit, jak se daří obyvatelům poloostrova.

Mateusz Andrzej Piskorski | foto: hlavnespravy.sk

Mateusz Andrzej Piskorski | foto: hlavnespravy.sk

Na tiskové konferenci vyvrátil několik mýtů evropské a zaoceánské propagandy na margo dění na Ukrajině a na Krymu. „Z Ukrajiny se nevytvořil stát a Krym unikl před okupací banderovským režimem. Nebyl jsem tu poprvé a mohu porovnávat současný stav s tím, jaký tam byl například před rokem. Pamatuji si referendum z roku 2014. Bylo to těžké období, ale ani v současnosti to vedení Krymu nemá lehké. Hlavní problémy vytváří Ukrajina: Blokáda, zamezení dodávkek potravin, plynu, vody, elektřiny, teroristické činy, které páchají lidé z okolí Lenura Islamova apod. Rusko to nebude mít lehké, dokud obnoví celou infrastrukturu poloostrova,“ zdůraznil.

Poukázal na to, že předtím ukrajinské vedení pohlíželo na Krym, jako na kolonii, ne jako na své území. Proto se obyvatelé Krymu necítili jako Ukrajinci. Určitě Rusko obnoví Krym a v první řadě obnoví Sevastopol. Přece je snazší zrekonstruovat jedno město, jako celý poloostrov. „Navíc Sevastopol je jedním ze tří míst federálního významu,“ dodal.

Vyprávěl o tom, jak polská média informují veřejnost o dění na Ukrajině a na Krymu. „Naše média jsou většinou kontrolovány americkým kapitálem. Tímto, si myslím, že jsem řekl všechno … O jaké objektivitě a pravdě bychom pak mluvili? Vše záleží na povelu z Washingtonu. V Polsku dominují média, které částečně nebo i přímo kontroluje americký kapitál. Umíte si to představit? Z informací v některých médiích se dá usoudit, že na Krymu je velmi nebezpečno a že se zde konají jakési válečné aktivity – jednoduše, že se zde bojuje, což vůbec není pravda. Ale přece se situace mění a zlepšuje. Na Krym přicházejí politici a novináři, zanedlouho Krym navštíví velká skupina polských podnikatelů. Bohužel, zatím v polských médiích dominuje falešná propaganda na margo Krymu a vůbec Ruska,“ uzavřel Mateusz Andrzej Piskorski.Zdroj.

loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr