Kamčatku zasáhlo silné zemětřesení

PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ | Silné zemětřesení dnes zasáhlo východ Ruska, informovala agentura DPA. Hypocentrum zemětřesení o síle 7,2 se podle americké geologické služby USGS nacházelo na jihu poloostrova Kamčatka v hloubce přibližně 160 kilometrů. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Podle seismologů Ruské akademie věd mělo zemětřesení magnitudu 7,3. Mluvčí ministerstva pro civilní obranu, mimořádné situace a likvidaci následků živelných katastrof pro zpravodajský portál Sputnik uvedl, že zemětřesení v řídce osídlené oblasti s epicentrem přibližně 90 kilometrů severně od hlavního města Kamčatského kraje Petropavlovsk-Kamčatskij si nevyžádalo oběti na životech a nezpůsobilo ani výraznější materiální škody. Úřady po zemětřesení nevydaly varování před vlnou tsunami.

Podle zpráv z oblasti zemětřesení následovaly ještě dva slabší dotrasy s magnitudě 5,2 a 4,0. USGS zpočátku označila sílu zemětřesení na úrovni 7,0. Později však údaj zkorigovala směrem nahoru. Pod poloostrovem Kamčatka dochází k zemětřesením poměrně často, protože se tam setkávají tři litosférické desky.