Matteo Renzi: Konec Schengenu by byl koncem Evropské unie

BERLÍN | Italský premiér Matteo Renzi na společné tiskové konferenci s německou fürerin Angelou Merkel uvedl, že členské státy EU musí spolupracovat na řešení migrační krize. Informují HlavnéSprávy.sk, podle něj by konec Schengenu byl i koncem Evropské unie.

Matteo Renzi a Baba Jaga Merkel | foto: unacittaincomunefirenze.it

Matteo Renzi a Baba Jaga Merkel | foto: unacittaincomunefirenze.it

Matteo Renzi včer na návštěvě Berlína prohlásil: „Pokud se Evropská unie vzdá bezmezné schengenské zóny, pak se vzdáme samotné Evropy.“ Což je imbecilní prohlášení, jelikož Evropa není to stejné, co se nazývá Evropskou unií. Bulharsko, Rumunsko, státy Balkánu, Bělorusko, Ukrajina, Rusko, Moldavsko také nejsou v Schengenu a jsou součástí Evropy.

Renzi i Merkelová prohlásili: „Země EU musí řešit problémy v uprchlických táborech mimo Evropu, což pomůže zastavit proud migrantů, a musí také zvýšit bezpečnost na vnějších hranicích Evropy a co nejspravedlivěji si přerozdělit lidí, kteří si azyl zaslouží.“ Což je další tupá propaganda, když je někdo uprchlík a v uprchlickém táboře, tak již azyl dostal, proto má vyčkat na stabiliazci země a vrátit se domů. Vše ostatní jsou ekonomičtí migranti, vetřelci a paraziti. To ovšem tupé Merkel bez mozku nedojde, nebo musí poslouchat příkazy šulína z Bílého domu…

Renzi pak ovšem tvrdě zkritizoval Babu Jagu Merkel, která pohrdá podle něj demokracií v rámci EU: „Pokud hledáme evropské řešení uprchlického problému, pak není správné, že Angela Merkel nejprve hovoří s Hollandem a pak zatelefonuje předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudu Junckerovi a já se dozvím všechno později až z tisku,“ řekl Renzi německému deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Reklama: