Je Babiš příčetný? Ví co dělá? Nebo si dělá ze všech jen srandu?

PRAHA | Prohlášení ministra financí Andreje Babiše, že chce snížit DPH u točeného piva z 21 na 10 procent, je pro mě nepochopitelné, a přiznávám, také šokující. Informuje na webu ČSSD náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Antošová.

Lenka Teska Antošová

Lenka Teska Antošová

„Je tomu 10 dnů, co jsem jako náměstkyně ministra zdravotnictví představovala Akční plán pro oblast alkoholu, tabáku a hazardu, kterým jsme vyhlásili dlouhodobý program s cílem snížit mimo jiné alarmující závislosti a spotřebu alkoholu v české populaci. Akční plán, který v loňském roce schválila Vláda České republiky. Ta vláda, ve které je Andrej Babiš významným členem,“ podivuje se nad názorovými kotrmelci duševně čiperného záhoráka Babiše sociální demokratka. Jsou v koalici nebo nejsou?

„Jedním z důvodů, proč jsme připravili zmíněný Akční plán, je alarmující statistika užívání alkoholu, která mimo jiné říká, že v České republice pravidelně pije alkohol 20 procent mladistvých ve věku 15 let,“ upozorňuje Antošová na negativní dopady s cenově lehce přístupným alkoholem.


Je to populismus nebo korupce?

jdu přes mrtvoly, no a co?

jdu přes mrtvoly, no a co?

A dodává, že vláda se rozhodla proti tomuto nebezpečnému trendu bojovat. „Jak s tímto vládním plánem souvisí aktuální návrh Andreje Babiše, tomu opravdu nerozumím a neumím si toto chování vysvětlit jinak, než že pan Babiš zahájil předvolební kampaň,“ konstatuje Antošová, když tak Babiše nepřímo obviňuje z tupého populismu.

„Prohlásit, že v této situaci snížíme DPH u točeného piva z 21 na 10 procent, to je jeden z největších politických populismů, jaký si já osobně za svůj život pamatuji,“ potvrdí své obviněné Babiše z populismu náměstkyně ministra Němečka, který si údajně také rád přihne, skoro jako Mirďa Kalousek.

„A pak je tu samozřejmě těch 160 milionů korun ročně, o které dle slov ministra Babiše státní rozpočet se snížením DPH z točeného piva přijde,“ vyčísluje snížení výběru daní Antošová. Nejedná se náhodou o úplatek 160 miliónů korun ze strany Babiše vůči voličům, navíc ze státní kasy? Taková snad i zpronevěra? Nebo došly Babišovi koblihy?


Reklama: