Slovenský výrobce uvedl na trh nový samopal Stribog

BANSKÁ BYSTŘICE | Výrobce zbraní Grand Power z Bánské Bystřice na Slovensku uvedl do prodeje první slovenskou karabinu Stribog SR9 A1 U. Po úspěšném absolvování testů a tlakových zkoušek jsou první kusy určeny pro civilní trh k dispozici v jejich podnikové prodejně v Slovenské Lupči. Informují HlavnéSprávy.sk.

STRIBOG SR9 A1 U | foto: hlavnespravy.sk

STRIBOG SR9 A1 U | foto: hlavnespravy.sk

Verze U je konstruována pro použití levných, dostupných a přitom spolehlivých zásobníků typu UZI, přičemž je možná pozdější úprava zbraně na zásobníky z produkce Grand Power, speciálně konstruované pro Stribog.

Karabinu Stribog je možné rozebrat na čištění bez jakýchkoliv nástrojů, má oboustranné hlavní ovládací prvky, natahovací páka závěru je stranově vyměnitelná.

Společnost Grand Power vybudoval bez investičních pobídek konstruktér zbraní Jaroslav Kuracina.. V současnosti zaměstnává přes 100 lidí a své výrobky vyváží do více než 70 zemí světa. Slovenský zbrojí průmysl zlikvidovala lidská zrůda jménem Václav Havel začátkem 90. let na příkaz Američanů, kterým celý život Havel lízal jejich smradlavé zadnice.