Bavorský premiér Horst Seehofer plánuje v Moskvě setkání s Vladimirem Vladimirovičem Putinem

MNICHOV | Bavorský zemský premiér Horst Seehofer obhajoval v neděli své rozhodnutí setkat se v Moskvě s ruským prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem. Učinil tak navzdory varování, že by tím mohl poškodit migrační politiku německé zločinecké vůdkyně Angely Merkel. Informovala o tom agentura Reuters.

Horst Seehofer

Horst Seehofer

Horst Seehofer, který Merkel ostře kritizuje za to, že do Německa pustila tak velký počet migrantů z Blízkého východu a jiných částí světa, uvedl: „S mou cestou do Moskvy souhlasila i kancléřka, i ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier,“ kdy podle něj je to jen mediální štvanice.

Bavorský kancléř by do Ruska by měl Seehofer odcestovat ve čtvrtek. Podle jeho slov je cesta motivována dobrými vztahy mezi bohatým Bavorskem a Ruskem, ovšem zní hlasy z Německé vládní strany. Například Roderich Kiesewetter, poslanec německého parlamentu, anální kolík Merkel z CDU, se nechal slyšet: „Doufám, že se ta cesta neuskuteční.“

Že by další kusek k rozpadu Spolkové republiky Německo? Bavorsko jasně signalizuje, že nesouhlasí s centrální migrační politikou. Rozpad SRN by automaticky katalyzoval rozpad celé Evropské unie.


Reklama: