Ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu je bomba, hlásil anonym. Police vlaky kontroluje

PRAHA – OSTRAVA | Anonym dnes nahlásil bombu ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu. Policie spoje zastavuje ve stanicích a prohledává je, informovala média tisková mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská.


Radim JanČura | foto: parlamentnilisty.cz

Radim JanČura | foto: parlamentnilisty.cz

Anonym neuvedl v kterém vlaku se má bomba nacházet, proto policie nechala zastavit všechny vlaky obou dopravců na trati mezi Prahou a Ostravou, v obou směrech. Cestující evakuovali a všechny soupravy jsou prohledávány, zda se v nich nenachází oznámená bomba.

Zpoždění u obou dopravců nabíralo od dvaceti do třiceti minut, ale u některých spojů nyní činí až 80 minut, kdy zpoždění se mohou zvyšovat, jelikož soupravy do svého cíle nedojedou včas a nestihnou se tak obrátit v opačném směru na čas. Proto lze na celé trati počítat se zpožděním.

„Dostali jsme v 08:00 anonym o uložení bomby v jednom z vlaků a ve výhrůžce byl časový horizont pro vybuchnutí 180 minut. Dva vlaky v Praze už mohly po prohlídce odjet,“ uvedla tisková mluvčí LeoExpresu Petra Valentová pro ČTK, kdy jí citovaly ČeskéNoviny.cz.


Reklama: