Miloš Zeman zesměšnil Slávka Sobotku a poslal mu konkrétní vyhrůžku, kdy mu vzkázal, že jej vlastně okleštil

PRAHA | Miloš Zeman v rozhovoru pro časopis Týden o premiérovi Slávkovi Sobotkovi mluvil dlouze, barvitě a vlastně i pravdivě. „Podle hlavy státu je Sobotka ňouma, neumětel, bezvýrazný úředník i bacil,“ informují o rozhovoru ParlamentiListy.cz.

MIloš Zeman

MIloš Zeman

Miloš Zeman odpovídal na vše co se poslední dny odehrálo, jako migrace, kritika vlády, ale vyjadřoval se i k tomu, že Sobotka tak trochu kníkal, po jeho bonmotu o Kalašnikovu. „Kdybych byl tak paranoidní jako pan Sobotka, který se obává, že jsem vyzval k jeho zastřelení, tak protože jsem v té větě vůbec nejmenoval premiéra, ale sebe – prezidenta, tak bych se stejnou logikou mohl tvrdit, že jsem vyzval k zastřelení prezidenta republiky. Nu, a to je samozřejmě nesmysl,“ řekl k tomu Miloš Zeman a ze Sobotky udělal ještě větší pako, než je národem vnímáno.

Ovšem Miloš Zeman šel dál. Jako politik, který má své zkušenosti vymyslel, jak sprostého hlupáka Sobotku potrestat, tak že se mu to určitě nebude líbit. Miloš Zeman totiž vymyslel okleštěného premiéra. Vykleštit asi už nebylo co.


Okleštěný Slávek Sobotka

Slávek Sobotka po jednání s voliči | koláž: aTeo.cz

Slávek Sobotka po jednání s voliči | koláž: aTeo.cz

Miloš Zeman si rád libuje v prohlášeních různého typu, Tentokráte vzkázal Sobotkovi, že už nikdy neodvolá ministra za politické hnutí ANO Andreje Babiše bez souhlasu Andreje Babiše. Tím vlastně Sobotku politicky ve funkci premiéra okleštil, jelikož nebude záležet na vůli ušatého plešouna, kdo bude z vlády odvolán, ale bude to záležet na dohodě: Babiš – Zeman.

Premiér by to s hlavou státu neměl lehké ani v případě odvolání ministra za hnutí ANO. Sobotka v minulých dnech naznačil, že je nespokojen s prací ministra dopravy Dana Ťoka právě z tohoto hnutí.

„Pokud by došlo k návrhu na odvolání pana Ťoka, tak pouze se souhlasem předsedy hnutí ANO pana Babiše. Protože si nedovedu představit pana premiéra Sobotku, jak odvolává člena své vlády bez souhlasu svého koaličního partnera,“ uvedl Zeman s tím, že pokud jde o druhého ministra, s jehož prací je Sobotka nespokojen, sociálnědemokratického Mládka, tak by Sobotkovo rozhodnutí odvolat tohoto ministra respektoval.


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr