Vládnout chtějí, teplá a dobře placená korýtka chtějí a zodpovědnost nulová

„Sobotka k propouštění: Nemůžeme přebírat odpovědnost za soukromého vlastníka“ – XXX – No jistě. Vy totiž nemáte odpovědnost za nic…

Jiří Vítek - předseda Patriotů ČR

Jiří Vítek – předseda Patriotů ČR

Sobotka prodal OKD pod cenou a ještě ve smlouvě nezajistil, aby nový majitel musel odkládat část zisku na budoucí útlum těžby, ani aby musel nájemníkům prodat byty, které vzhledem k tomu, že se je měl prodat levně, dostal od státu skoro zadarmo.

Sobotka byl v té době ambiciózní mladík, ministr financí bez ekonomického vzdělání a zkušeností, který se celý profesní život pohyboval v politice. Stejně jako doposud. Jeho ambice jsou větší než schopnosti.

Premiér by se alespoň mohl s vládou pokusit najít pro lidi, kterým hrozí propouštění zaměstnání. Ale vymlouvat se na to, že nemám žádnou „zbraň“ něco dělat je jen rezignace. Ano takový je kapitalismus. Pokud mohou vlastníci vydělávat miliardy z práce havířů i dalších profesí, pak je vše OK. Chyba se stala na počátku privatizace. Stát si měl tak veliké firmy jako je OKD ponechat a „machři ekonomové“ neměli poslouchat poradce ze Spojených států, jejichž rady stály republiku mnoho miliard dnešního státního dluhu a statisíce nezaměstnaných či desetitisíce bezdomovců!

Aby toho nebylo málo, tak před pár dny proběhlo médii, že u našich severních hranic chystají Poláci rozšířit těžbu uhlí v hlubinných dolech! Těžbu, která je dle našich „dobrodinců“ ve vládě (i jinde) v naší zemi ztrátová! Jak to ti naši sousedé dokázali? A jako „bonus“ se má začít v příštích letech na polské straně našich hranic v oblasti Náchodska až Trutnovska s těžbou tzv. břidličných plynů, čímž by mohlo klidně dojít ke kontaminaci naprosto čistých zdrojů podzemní pitné vody kyselinou sírovou! Co to před časem dalo starostům našich obcí tomuto barbarství zabránit v polické křídové pánvi – a ejhle!


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr